• Mamy 6 Laureatów Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "Orzeł Informatyczny" 2024.

          • Z wielką radością informujemy, że mamy aż 6 Laureatów konkursu z wiedzy informatycznej. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów szkół podstawowych zakresem wiedzy informatycznej opartej o obszary sprzętowe, sieciowe, systemowe, programistyczne, edytorskie, graficzne, multimedialne oraz ukierunkowanie myślenia uczniów na innowacyjne i niestandardowe rozwiązania w dziedzinie informatyki, nowych technologii i rozwiązań informatycznych. 

            Gratulujemy  Laureatom tak ogromnego sukcesu:) 

            Tytuł Laureata zdobyli:

            1. Przemysław Piestrzeniewicz 8a

            2. Natalia Urbańska 7b

            3. Nikodem Kuciński 7b

            4. Piotr U. 7b

            5. Kacper Stufiński 7b

            6. Wojciech Waligóra 7a

            Szkoła otrzymała tytuł Szkoły Rozwijającej Talenty Informatyczne.

            AJ

          • Rozstrzygnięcie konkursu "Przebudzenie wiosny"

          • W konkursie informatyczno - fotograficznym "Przebudzenie wiosny" zgłoszono 47 prac konkursowych. Zadaniem uczestników było uchwycenie najciekawszego momentu, przedstawiającego budzącą się do życia wiosnę w sposób wyjatkowy, artystyczny, oryginalny i  niepowtarzalny.

            W galerii prezentujemy nagrodzone prace.

            klasy 4-8

            1 miejsce Wojtek W. 7a - Żąkil Brzdąkil.

            2 miejsce Szymon Z. 6b - Krokusowa pszczółka.

            3 miejsce Jakub Z 7a Wiosenne kwiaty.

            3 miejsce Wojtek K. 7a - Białe kwiatuszki.

            klasy 1-3

            1 miejsce Eryk K. 2a Wiosenny ogródek mamy.

            1 miejsce Zuzia L. 1a Wiosenne baranki.

            2 miejsce Klara Z. 1b Wiosenne kwiaty.

            2 miejsce Michalina C. 2a Biedronka.

            3 miejsce Ala F. 2a Wiosna wśród nas.

            3 miejsce Nikola M. 2a Pszczoła.

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za Wasze zaangażowanie i piękne zdjęcia, na których faktycznie widać budzącą się do życia wiosnę. 

            AJ

          • Jak oszczędzać własne pieniądze?

          • 08 kwietnia w naszej szkole odbyła sie prelekcja i pokaz prezentacji dotyczący oszczędzania własnych pieniędzy. Prelekcję prowadziły dziewczyny, które biorą udział w Olimpiadzie Zwolnienia z Teorii. W ramach projektów społecznych młodzież realizuje własne projekty, które prezentuje innym uczniom w szkołach. Kiedy ukończy się  projekt, zostaje się finalistą olimpiady i otrzymuje międzynarodowy certyfikat z zarządzania projektami wydany przez Project Management Institute ATP. Jest to wizytówka w świat.

            Prowadzące poinformowały uczestników o dodatkowej akcji - zbiórce pieniędzy na schronisko Arkadia w Głownie. Rozdawały ulotki, z których dowiedzieliśmy się o kiermaszu książek. Uzyskane pieniądze z kiermaszu mają być przekazane do schroniska.

            Uczniowie, którzy wzięli udział w dodatkowym konkursie wiedzy dotyczącym oszczędzaniu  otrzymali nagrody rzeczowe. Uzyskane wiadomosci, w jaki sposób oszczędzć własne pieniądze jest wyzwaniem dla wielu z nas. Ale może warto...

            AJ

          • Tydzień kolorów w naszej szkole 08-12 kwietnia

          • Poniedziałek - zielony

            ZIELONY – Według badań odcienie zieleni wspomagają koncentrację. Kolor zielony uspokaja i pomaga w radzeniu sobie ze stresem. Nasycone szmaragdy, turkusy i delikatne trawiaste odcienie wszystkie oblicza zieleni działają odprężająco, dając poczucie harmonii.

            Wtorek - niebieski

            NIEBIESKI to kolor, który uspokaja, pomaga w skupieniu oraz wzbudza poczucie bezpieczeństwa. Jest to zimny kolor, który większości kojarzy się z otwartą przestrzenią – niebem i morzem, dlatego też bardzo korzystnie wpływa na kreatywność i rozwój duchowy.

            Środa - czerwony/różowy

            CZERWIEŃ jest najsilniej stymulującym ludzką psychikę kolorem. Od zarania dziejów kolor czerwony sygnalizował niebezpieczeństwo i potrzebę zdecydowanej reakcji. Czerwień oznacza ogień, krew i agresję. Zmusza do zachowania czujności i skupienia uwagi.

            Czwartek - żółty

            ŻÓŁTY kojarzony jest ze Słońcem.  To energia, aktywność, radość i szczęście. Nasze samopoczucie w pogodny dzień jest lepsze. Żółty znaczeniowo wiążemy często z latem, a więc z relaksem i wakacjami. Jasny, wyrazisty żółty sprawi, że będziemy pełni energii i dobrego humoru.

            Piątek - biały

            BIAŁY – przejawia potrzebę przestrzeni. To symbol świeżości, prostoty, czystości. Kojarzony jest z osobami zorganizowanymi, eleganckimi, które lubią porządek i charakteryzują się jasnością umysłu.

            AJ

          • 21 marca - Dzień bez plecaka

          • To dzień, w którym wszyscy z poczuciem humoru uczniowie i nauczyciele przychodzą bez plecaków i toreb. Zabawa polega na tym, że trzeba jednocześnie przynieść do szkoły wszystkie potrzebne przybory do lekcji. Liczy się pomysłowość. A książki, zeszyty i inne artykuły szkolne można spakować w dowolny sposób.

            Dzień bez plecaka to święto, które pochodzi z USA. Za oceanem podczas No backpack day dzieci chodzą do szkoły wyłacznie bez plecaków.

            A jak radzą sobie nasi uczniowie.Zobaczcie sami, w co można spakować przybory szkolne:).

            AJ

          • Wiosenny Turniej Szachowy " SZACH MARZANNY" ZGIERZ

          • W Centrum Rozwoju Edukacji Województwa Łódzkiego w Zgierzu, w dniu 20 marca 2024 odbył się Powiatowy Turniej Szachowy "Szach Marzanny". Wzięło w nim udział 17 placówek edukacyjnych. Uczniowie rywalizowali w turnieju szachów szybkich, rozgrywanych systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund. Na zawodnika był przewidziany czas 10 minut. W rozgrywkach wzięło udział ponad 120 uczestników. 

            Naszą szkołę reprezentowało czterech uczniów: Adam z 8a, Paweł 8a, Mateusz 8a, Wojtek 6b. Adam zdobył 3 miejsce w tych rozgrywkach. Nieźle też radzili sobie pozostali nasi reprezentanci, którzy zostali wyróżnieni nagrodami. Poziom turnieju był bardzo wysoki i po przegranej partii niektórym zawodnikom kreciła sie łza w oku. Cóź, szachiści są bardzo ambitni i honorowi. Pomimo przegranej dziękowali rywalowi za grę. 

            My dziękujemy  organizatorom za profesjonalnie przeprowadzony turniej i miłą atmosferę.

            AJ

          • Turniej szachowy w Zespole Szkół nr 1 w Głownie

          • 19 marca 2024 w Zespole Szkół nr 1 w Głownie odbył się PIERWSZY, MIĘDZYSZKOLNY TURNIEJ SZACHOWY "SZACH- MAT" POD PATRONATEM STAROSTY ZGIERSKIEGO DLA KLAS VI-VIII.

            Starosta Zgierski Pan Bogdan Jarota uroczyście otworzył Turniej "SZACH-MAT" w kategorii szkół podstawowych. Naszą placówkę reprezentowało 3 uczniów z klasy 8A: Adam, Paweł i Mateusz.

            Turniej odbywał się systemem szwajcarskim, na dystansie 7 rund, tempo gry 15 minut na zawodnika. W turnieju obowiązywały przepisy Kodeksu Szachowego.

            Nasz zawodnik Mateusz zdobył 3 miejsce. 

            Serdecznie gratulujemy sukcesu. 

            Dziękujemy organizatorom za profesjonalne przeprowadzenie konkursu. 

            AJ

          • Wycieczka do Warszawy

          • 19 marca byliśmy (chętni uczniowie z klas VI - VIII) na wycieczce w stolicy. Warszawa przywitała nas zimnem, ale słoneczkiem nieśmiało przebijającym się przez chmury.Spacer po Starym Mieście dostarczył nam wielu wrażeń. Mogliśmy porozmawiać z Panem kataryniarzem, poznać historię katarynki, dotknąć, a nawet uruchomić. To było niesamowite!

            Podziwialiśmy kamieniczki, pomnik Syrenki trzymającej miecz w prawej i tarczę w lewej ręce. Przeszliśmy romantycznymi uliczkami, słuchając opowieści Pani przewodnik z czasów bardzo nam odległych i tych dotyczących II wojny światowej. Chwile zadumy przeżyliśmy przy rzeźbie Małego Powstańca. 

            Niecierpliwie czekaliśmy na wejście do Sejmu. Dostaliśmy przepustki i zostaliśmy poddani kontroli pirotechnicznej. Pani z Kancelarii Sejmu opowiedziała nam o historii polskiego parlamentaryzmu i pokazała makietę współczesnego kompleksu budynków sejmowych. Na galerii Sali Posiedzeń Sejmu mogliśmy spokojnie obejrzeć z góry salę posiedzeń i wysłuchać, co dzieje się podczas posiedzeń, kto może na sali przebywać, jak zaczynają się posiedzenia sejmu. Wszystkich mile zaskoczył Pan poseł Marcin Józefaciuk, nauczyciel z Łodzi, który chętnie odpowiadał na nasze pytania i dostarczył wielu emocji. Cierpliwie pozwalał zrobić selfie, przybijał piątkę i z uśmiechem zapraszał do ponownej wizyty.

            Niesamowity dzień zakończyła wizyta w Centrum Pieniądza NBP. Podzieleni na dwie grupy w szalonym tempie przemierzaliśmy sale z ekspozycjami monet, banknotów z różnych czasów, podnosiliśmy prawdziwą sztabkę złota (ciężko było podnieść jedną ręką ponad dwunastokilogramową sztabę!). Niektórzy sprawdzić mogli autentyczność banknotów, innych fascynowały nowoczesne metody płatności i Skarbiec. Żal, że nie można było być tam dłużej. 

            Warszawa pożegnała nas rzęsistą iluminacją. Tyle tych świateł z daleka widocznych na budowlach sięgających nocnego nieba! Wracaliśmy do domu szczęśliwi i pełni wrażeń.

            AJ

          • KONKURS FOTOGRAFICZNY “PRZEBUDZENIE WIOSNY”

          • Zapraszamy uczniów klas I-VIII do udziału w konkursie fotograficznym "PRZEBUDZENIE WIOSNY". 

            Wiosna to piękna pora roku i warto uchwycić najciekawsze momenty, kiedy budzi się do życia, a pierwsze promienie słońca i oznaki nadchodzącej wiosny dają nam wszystkim energię i dobry nastrój. Konkurs organizują nauczyciele informatyki. Czekamy na 1-2 prace do 08 kwietnia 2024

            Prace przesyłamy mailem konkursy-info@sz3glowno.onmicrosoft.com            

            AJ

          • Międzynarodowy Dzień Liczby π (Pi) – konkurs szkolny

          • W dniu 14 marca obchodzimy Międzynarodowy Dzień Liczby Pi i od ubiegłego roku również Międzynarodowy Dzień Matematyki. Z tej okazji odbyły się w naszej szkole dwa etapy konkursu wiedzy matematycznej dla uczniów klas 4-6 i 7-8. Konkurs zorganizowali nauczyciele matematyki. Uczniowie odpowiadali na zadawane losowo pytania, które nie były najłatwiejsze. Drugi etap wyłonił najlepszych matematyków z klas 4-6: Michała, Adę i Antka, a z klas 7-8: Maję, Aleksandra i Kacpra. To pomiędzy nimi toczył się prawdziwy matematyczny bój. Była to wspaniała okazja do powtórzenia wiadomości z matematyki w formie zabawy. Uczniowie reprezentowali wysoki poziom wiedzy matematycznej. Konkurs bardzo spodobał się oglądającym i dostarczył wszystkim wiele emocji. W trakcie jego trwania, uczniowie nie tylko powtórzyli wiadomości z matematyki, ale poznali również odpowiedzi na wiele ciekawych pytań i zagadek matematycznych. Dyrektor szkoły P. Anna Zielińska wręczyła uczniom dyplomy i nagrody rzeczowe.

            Celem konkursu była:

            • popularyzacja matematyki wśród uczniów,
            • rozwijanie zdolności matematycznych,
            • pobudzanie twórczego myślenia u uczniów,
            • stworzenie życzliwej atmosfery rywalizacji i współzawodnictwa,
            • kształtowanie umiejętności samodzielnego zdobywania wiedzy z różnych źródeł.

            Mistrzowie matematyki klas 4-6:

            I miejsce Ada  Va

            II miejsce Antek VIa

            III miejsce Michał Va.

             

            Mistrzowie matematyki klas 7-8:

            I miejsce Maja  VIIb

            II miejsce Aleksander VIIIa

            III miejsce Kacper VIIa.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w zgłębianiu wiedzy matematycznej.

            AJ

          • 8 marca Dzień Kobiet

          • Życzenia dla wszystkich KOBIET w naszej szkole

            Świat bez kobiet jest jak ogród bez kwiatów. W ten wyjątkowy dzień pragniemy złożyć najserdeczniejsze życzenia radości, miłości, uśmiechu, wewnętrznego spełnienia i samych szczęśliwych chwil. Niech atmosfera tego szczególnego dnia towarzyszy Wam Panie przez cały rok!

                                                                                                                                       Z wyrazami szacunku

                                                                                                             Wszyscy Panowie naszej szkoły, mali i duzi:).

            AJ

          • ZAPROSZENIE DLA MIESZKAŃCÓW GŁOWNA NA KONFERENCJĘ

          •  "Jak kształtować postawy asertywne - profilaktyka uzależnień" - 07 marca 2024,  o godzinie 17.00 w Szkole Podstawowej nr 3 w Głownie.

            Zaproszenie_na_konferencje

            Serdecznie zapraszamy mieszkańców Głowna na konferencję profilaktyczną, prowadzoną przez psychologa i certyfikowanego specjalistę uzależnień. Organizatorem spotkania jest Burmistrz Miasta Głowna. 

            AJ

          • Łódzka Baza Edukacyjna - informacje dla uczniów i rodziców klas VIII

          • List Wiceprezydenta Miasta Łodzi p. Małgorzaty Moskwy - Wodnickiej na temat Łódzkiej Bazy Edukacyjnej.

            LINK DO STRONY Łódzka Baza Edukacyjna

            Łódzka Baza Edukacyjna to prawdziwa skarbnica wiedzy o szkołach ponadpodstawowych. Dzięki nowemu, miejskiemu programowi uczniowie mogą szybko sprawdzić, która szkoła ponadpodstawowa będzie najlepiej odpowiadać ich potrzebom. Jednym z ważnych elementów Łódzkiej Bazy Edukacyjnej są cykliczne targi rejonowe, które pozwolą uczniom i ich rodzicom zapoznać się z bogatą ofertą szkół.

            Podczas targów uczniowie będą mogli porozmawiać z przedstawicielami interesujących ich placówek, sprawdzić, jakie są profile klas, co szkoły proponują w ramach zajęć pozalekcyjnych i jakie mają wymagania od kandydatów. Dodatkowo specjaliści udzielą wsparcia osobom niezdecydowanym. Profesjonalni doradcy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące rekrutacji i pomogą zaplanować przyszłość.

            Pamiętajcie, że nabór do liceów, techników i szkół branżowych na rok szkolny 2024/25 rusza w poniedziałek 22 kwietnia 2024.

            AJ

          • Zaświadczenie DBI 2024

          • W tym roku szkolnym po raz kolejny włączyliśmy się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2024. Uczniowie wykonali okolicznościowe plakaty promujące bezpieczne korzystanie z Internetu oraz ostrzegające przed niebezpieczeństwami w sieci. W tym roku hasłem przewodnim było "Działajmy razem". Odbyły sie również lekcje tematyczne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych Sieciaki -Poznaj bezpieczny Internet.

            Podczas tegorocznych obchodów DBI zwracaliśmy uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI chcieliśmy szczególnie podkreślić potencjał Internetu, który możemy wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również rozwijaniu własnych zainteresowań.

            AJ

          • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

          • 10:00 - klasy 5-8 

            11:30 - klasy 1-4 

            "Świat może być niekiedy groźnym żywiołem (...) ale człowiek żyjący wiarą i nadzieją ma w sobie siłę ducha aby stawić czoło zagrożeniom tego świata". Jan Paweł II​​​​​​.​​​

            Rekolekcje dla uczniów z SP 3 odbędą się w Parafii św. Maksymiliana w Głownie od 26-28 lutego 2024r., (poniedziałek, wtorek, środa).

            Uczniowie do kościoła idą pod opieką nauczyciela.

            AJ

          • 23 luty Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

          • Depresja to choroba objawiająca się obniżeniem nastroju (apatią, przewlekłym poczuciem smutku, rozdrażnienia czy pustki) i/lub niemożnością cieszenia się życiem i sprawami, które wcześniej były źródłem przyjemności (to tzw. anhedonia).

            AJ

          • I Szkolny Festiwal Piosenki Miłosnej w Języku Angielskim

          • 19 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się I Szkolny Festiwal Piosenki Miłosnej w Języku Angielskim  pt. „Love”. Konkurs zorganizowały p. Monika Łyp- Zgierska i p. Katarzyna Kaźmierczak Celem konkursu było propagowanie nauki języków obcych poprzez muzykę i teksty anglojęzyczne, promowanie aktywności twórczej młodzieży oraz kształtowanie wrażliwości muzycznej. Wszyscy uczestnicy konkursu zachwycili publiczność odwagą oraz umiejętnościami wokalno-językowymi. Artyści nie tylko występowali solo, ale również w grupach. Publiczność bardzo żywiołowo reagowała na występy i świetnie się bawiła.

            1 miejsce Kacper 7a

            2 miejsce Zuzia  7b

            3 miejsce Wojtek 7a

            wyróżnienia:

            Zosia i Hania 5a

            Zespół uczniów z IVa

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie do konkursu, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

            AJ

          • 14 lutego Walentynki

          • W tym dniu zakładamy strój czerwony lub różowy.

            Poczta walentynkowa w naszej bibliotece.

            Zwyczaje i tradycje walentynkowe

            • W USA prezentami bdarowuje się wszystkie osoby, które darzy się sympatią. Może to być kolega, koleżanka, przyjaciel, nauczyciel czy babcia. Najpopularniejszym prezentem są bombonierki w kształcie serca lub czerwone róże. 
            • W Wielkiej Brytanii dzieci przebierały się za dorosłych i chodziły do sąsiednich domów, śpiewając piosenki o miłości. Ich głównym motywem było hasło „Dzień dobry, Walenty”.
            • W Japonii  upominki wręcza się nie tylko ukochanym, ale również znajomym. W Walentynki obdarowują jedynie kobiety, a głównym prezentem są czekoladki.
            • We Francji Święto Zakochanych jest świętem narodowym i jest bardzo hucznie obchodzone. Zamiast czekoladek wysyła się bukiety kwiatów wraz z zaproszeniem do teatru.
            • W Czechach święto to obchodzi się dwa razy w roku. Wtedy największe tłumy zakochanych możemy znaleźć na Moście Karola w Pradze. Wieszają oni kłódki, będące symbolem ich miłości.
            • W Danii popularnym zwyczajem  jest wysyłanie gaekkebrev – zabawnego listu, pisanego samodzielnie przez panów, często rymem, lecz bez podpisu. Dziewczyna, która odgadnie imię autora zostanie obdarowana dodatkowymi słodkościami na Wielkanoc.
            • W Chinach osoby, które poszukują miłości, idą 14 lutego do świątyni, by prosić figurkę swata o poznanie wyjątkowego człowieka.

            Ciekawostki

            • W Anglii zachowały się dwie najstarsze Walentynki. Jedna z nich to miłosny poemat napisany w 1415 roku przez księcia Orleanu, Karola. Książę był wtedy więźniem londyńskiej Tower i napisał wiersz do żony. Obecnie poemat ten jest częścią zbioru rękopisów Biblioteki Brytyjskiej.
            • Kartki walentynkowe zaczęto produkować w 1848 roku w USA. Firmę założyła kobieta – Esther Howland.
            • Najdroższa kartka walentynkowa była wykonana ze złota. Zdobiło ją serce z diamentów, szafirów i brylantów. Był to walentynkowy prezent dla śpiewaczki operowej Marii Callas.

            AJ