• Coś o SPZ

•

Słowa Janusza Korczaka "Dziecko chce, by je traktowano poważnie, żąda zaufania, wskazówki, rady." przyświecają wszelkim działaniom podejmowanym w naszej szkole. A jedną z takich wskazówek jest nauczanie jak żyć w poszanowaniu zdrowia. Od lat zwracamy na to szczególną uwagę, a w roku szkolnym 2002/03 zintensyfikowaliśmy te działania i przystąpiliśmy do programu "Szkoła Promująca Zdrowie".

Tworzenie szkoły promującej zdrowie jest długotrwałym procesem wprowadzania wielu zmian w myśleniu i działaniu społeczności szkoły. My ten proces rozpoczęliśmy i przyjęliśmy koncepcję, że szkoła promująca zdrowie ma trzy główne cechy:

Ø     edukacja zdrowotną;

Ø     etos zdrowia, czyli wszystko to, czego uczy przebywanie w szkole;

Ø     współdziałanie z rodzicami i społecznością lokalną.

Naszą pracę podzieliliśmy na etapy(kolejne lata szkolne).