• Projekt - Moja szkoła moją szansą.
      • Projekt - Moja szkoła moją szansą.

      • 25.12.2022 18:58
      • Od stycznia 2019 r do 31 grudnia 2020 r. w naszej szkolejest realizowany projekt "Moja szkoła moją szansą" wspófinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. W ramach tego projektu prowadzone są zajęcia rozwijajace zainteresowania jak i wspierajace uczniów, a także zajęcia specjalistyczne.
      •      

        Szkoła została wyposażona w najnowszy sprzęt TIK. W tej chwili w kazdej sali znajduje się tablica interaktywna lub monitor interaktywny. Do dyspozycji uczniów jest 70 tabletów. Wielką atrakcją jest też zakupiona drukarka 3D.

        Dzięki otrzymanym środkom finansowym zostały wyremontowane dwie sale: biologiczno-geograficzna i fizyczno - chemiczna

        Udział w projekcie pozwolił nam na doposażenie pracowni w super pomoce dydaktyczne, teraz lekcje i zajęcia są zdecydowanie bardziej atrakcyjne.

        Beneficjentem projektu jest Gmina Miasta Głowno.
        Celem projektu jest zwiększenie jakości kształcenia ogólnego w Szkole Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Głownie, ukierunkowane na podniesienie wśród uczniów kompetencji kluczowych i umiejętności uniwersalnych niezbędnych na rynku pracy. Cel zostanie osiągnięty poprzez adaptację i doposażenie pracowni przedmiotowych, wyposażenie ich w pomoce edukacyjne i narzędzia TIK. Ponadto, cel będzie osiągnięty poprzez organizację dla uczniów zajęć wyrównawczych, kółek zainteresowań (rozwijających kompetencje matematyczne i logiczne myślenie) oraz działań wspomagających szkołę w procesie indywidualizacji pracy z uczniem ze specjalnymi potrzebami rozwojowymi i edukacyjnymi.

          

           

             

             

              

                 

            

           

           

           

           

           


        W ramach projektu unijnego „Moja szkoła, moją szansą” uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3, uczestniczący w zajęciach Koła Geograficznego poszerzali swoją wiedzę podczas 3 wyjazdów połączonych ze zwiedzaniem i warsztatami.

        1. Muzeum Geologiczne i Planetarium EC1 – uczniowie rozróżniali minerały, skały i skamieniałości, poznali historię ich tworzenia się
          i miejsca występowania. Uczestnicy wyjazdu zapoznali się z bardzo ciekawą kolekcją skał i minerałów zgromadzonych w muzeum.

          Podczas pobytu w planetarium uczestniczyli w prelekcji z pokazem
          pt: „Najbliższe podwórko”. Uczniowie poznali rodzaje ciał niebieskich
          i ich charakterystykę, budowę Układu Słonecznego oraz założenia teorii heliocentrycznej.

        2. Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Łodzi – uczestnicy podczas warsztatów terenowych poznali walory przyrodnicze, kulturowe i edukacyjne Lasu Łagiewnickiego. Na trasie wycieczki w terenie prowadzący omawiał
          i prezentował formy ochrony przyrody – rezerwat Las Łagiewnicki, park krajobrazowy – PKWŁ, użytek ekologiczny – Opadówka, listę chronionych gatunków. Uczniowie zwiedzili kapliczki – najstarsze budynki w Łodzi oraz poznali historię rodziny Heinzlów i ich neorenesansowej willi. Pobyt
          w Ośrodku zakończył się ogniskiem.

        3. Muzeum w Łowiczu – uczniowie poznali zbiory muzeum oraz uczestniczyli w warsztatach etnograficznych. Mieli okazję podziwiać bogaty wystrój łowickiej chaty, zwyczaje ludowe oraz poznać znaczenie tkaniny w stroju łowickim.
          Podczas warsztatów „Kręć się kręć wrzeciono” uczniowie obserwowali
          w jaki sposób powstawały tkaniny na przepiękne stroje oraz mogli samodzielnie tkać na małych krosnach.
           

        Wszystkie wyjazdy przyczyniły się do wzbogacenia wiedzy uczniów na temat historii, walorów przyrodniczych i kulturowych naszej Małej Ojczyzny.

           

           

           

           

         

         

      • Wróć do listy artykułów