• Informacje dla ósmoklasistów

• Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

Informacje o naborze do szkół ponadpodstawowych dostępne są na stronie: https://uml.lodz.pl/edukacja/dla-uczniow-i-rodzicow/nabor/rekrutacja-do-szkol-ponadpodstawowych/

Zarządzenie nr 4/2023 Łódzkiego Kuratoria Oświaty z dnia 23 stycznia 2023 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego.

TERMIN ELEKTRONICZNEJ REJESTRACJI KANDYDATÓW

24 KWIETNIA 2023 R. - 23 MAJA 2023 R. DO GODZINY 12.00

HTTPS://NABÓR.PCSS.PL/LODZ

24 kwietnia rozpoczęła się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych, która odbywa się elektronicznie. Rodzice/prawni opiekunowie kandydata logują się do systemu pod adresem: nabor.pcss.pl/lodz

Kandydaci mogą logować się w systemie do 23 maja 2023 r. do godz. 12.00. Wnioski złożone po tym terminie nie będą uwzględniane, co oznacza, że kandydat nie weźmie udziału w rekrutacji podstawowej, a jedynie w rekrutacji uzupełniającej na wolne miejsca.

W elektronicznym systemie naboru należy wypełnić wniosek o przyjęcie do szkoły,
        a następnie:

• wydrukować i podpisany przez rodziców/ prawnych opiekunów zanieść osobiście wraz z załącznikami do szkoły pierwszego wyboru,

• podpisać elektronicznie przez rodziców/prawnych opiekunów i wysłać wraz
          z załącznikami za pośrednictwem elektronicznego systemu naboru.

Kandydaci mogą wybierać dowolną liczbę szkół i oddziałów - nie ma żadnych ograniczeń. Wniosek składany jest do szkoły pierwszego wyboru.

W dniach 4 - 10 lipca 2023 r. do godz. 15.00, po otrzymaniu zaświadczenia
        o wynikach egzaminu ósmoklasisty, kandydaci będą mieli możliwość dokonania zmian na liście preferencji oddziałów, tzn. będą mogli wypełnić ponownie wniosek wybierając inne oddziały i inne szkoły.

Od 6 lipca do 10 lipca 2023 r. do godz. 15.00 należy dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru kopię świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i kopię zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Listy kandydatów zakwalifikowanych oraz niezakwalifikowanych zostaną opublikowane 14 lipca do godz. 12.00.

W dniach 14 lipca – 20 lipca 2023 r. rodzice/prawni opiekunowie kandydata dokonują potwierdzenia woli podjęcia nauki w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany, poprzez dostarczenie do tej szkoły oryginału świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i oryginału zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty.

Listy kandydatów przyjętych i nieprzyjętych zostaną opublikowane 21 lipca 2023 r.
        do godz. 12.00.

21 lipca 2023 r.  kurator oświaty opublikuje informacje o liczbie wolnych miejsc
        w szkołach ponadpodstawowych.

Rekrutacja uzupełniająca dla tych kandydatów, którzy nie dostaną się do żadnej ze wskazanych we wniosku szkół rozpocznie się 21 lipca i potrwa do 26 lipca 2023 r.

Na stronie www.uml.lodz.pl w zakładce Edukacja-nabór znajduje się link do systemu rekrutacyjnego, informator o szkołach średnich prowadzonych przez samorząd oraz liczby punktów, które były potrzebne, aby dostać się do szkoły średniej w poprzednim roku szkolnym.