• Poznaj Polskę" przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki

• 12.07.2023 14:53
        • W roku szkolnym 2022/2023 orzymaliśmy  środki na dofinansowanie wycieczek, w kwocie 20000zł dla uczniów naszej szkoły z Ministerstwa Edukacji i Nauki.
          Przedmiotem przedsięwzięcia było wsparcie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły dla dzieci i młodzieży w realizacji zadań mających na celu uatrakcyjnienie procesu edukacyjnego dzieci i młodzieży poprzez umożliwienie im poznawania Polski, jej środowiska przyrodniczego, tradycji, zabytków kultury i historii oraz osiągnięć polskiej nauki.
          Podczas wycieczek uczniowie szkoły mieli zwiedzać punkty edukacyjne wskazane do wyboru przez Ministra Edukacji i Nauki. Przedsięwzięcie miało wspomóc realizację podstaw programowych dla szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pozwolić urozmaicić zajęcia lekcyjne, dzięki czemu nauka miała nabrać praktycznego wymiaru.

Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki  „Poznaj Polskę”  jest częścią POLSKIEGO ŁADU.

W ramach dotacji zorganizowano  dwie dwudniowe wycieczki do  Kurpiowskiej Krainy oraz Krakowa i Wieliczki.

• Ogólnopolski Program Laboratoria Przyszłości

• 16.12.2023 20:18
        • Od 1 września 2022 r Szkoła Podstawowa nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Głownie bierze udział w programie  Laboratoria Przyszłości realizowanym z inicjatywy Ministerstwa Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum Govtech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
          Laboratoria Przyszłości to program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest kształtowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów.
          Otrzymane przez nas wsparcie to 101 700,00 zł,  Zostało ono przeznaczone na pracownię druku 3D, pomoce dydaktyczne do prowadzenia zajęć z techniki, robotyki, zajęć kulinarnych i robótek ręcznych oraz na zakup sprzętu audio-video.
          Doposażenie szkoły w nowy sprzęt i pomoce dydaktyczne pozwoli na uatrakcyjnienie dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy oraz zdobycie praktycznych umiejętności przez uczniów. Uczniowie będą mogli uczyć się współpracy zespołowej poprzez kreatywność, interdyscyplinarność i wspólne rozwiązywanie zadań.
          Nowoczesny sprzęt uatrakcyjni zajęcia w naszej szkole i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć edukacyjnych, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych, kół zainteresowań, imprez i uroczystości szkolnych, wycieczek szkolnych, dokumentowania życia szkoły oraz innych form rozwijania umiejętności.
          Informacje na temat realizacji tego programu będą na bieżąco umieszczane na stronie internetowej naszej szkoły i na naszym Facebooku.

• Realizacje
        • Ogólnopolski Program Edukacyjny "Twoje dane - Twoja sprawa".

• 29.01.2024 11:48
        • Podniesienie kompetencji nauczycieli oraz edukowanie dzieci i młodzieży, jak mają chronić dane osobowe zarówno w realnym, jak i w cyfrowym świecie, to główne cele ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

• VII Ogólnopolska Akcja - Przerwa na czytanie

• 30.12.2022 16:18
        • W środę 19.10.2022 r. nasza  szkoła wzięła udział w III Międzynarodowej edycji VII Ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie  pt. "Przerwa na czytanie". Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

W poprzednim roku 1867 placówek z Polski i z 14 innych państw wzięło w niej udział, ustanawiając niewyobrażalny rekord w liczbie osób czytających na przerwie - 377 TYSIĘCY 586 OSÓB

• 30.12.2022 16:18
        • Z przyjemnością informujemy, że nasza szkoła otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 . Dzięki temu jeszcze w tym roku trafią do nas nowości wydawnicze, które zasilą księgozbiór szkolnej biblioteki. Oprócz tego dofinansowanie pozwoli na doposażenie biblioteki szkolnej oraz na promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży.