NASZA  OFERTA  EDUKACYJNA

Dbając o wysoki poziom i atrakcyjność proponowanych dzieciom zajęć podejmujemy stałe starania podwyższające kwalifikacje zawodowe nauczycieli.

Grono pedagogiczne uczestniczy w zajęciach szkoleniowo-integracyjnych, spotkaniach z psychologiem, lekcjach koleżeńskich i otwartych. Nasze umiejętności rozwijamy korzystając z różnych ofert ośrodków doskonalenia nauczycieli. Wszystkie nasze działania mają na celu to, by Państwa dziecko miało zapewnioną właściwą opiekę, czuło się w szkole bezpiecznie.
        Od kilku lat realizujemy programy profilaktyczne, a naszym celem było wstąpienie do Sieci Szkół Promujących Zdrowie co osiągnęliśmy, otrzymując CERTYFIKAT  SIECI SZKÓŁ PROMUJĄCYCH ZDROWIE.
                Szkoła włączyła się też w ogólnopolski program "CAŁA POLSKA CZYTA DZIECIOM". W czasie prowadzenia zajęć edukacyjnych w naszej szkole wykorzystywane są aktywizujące metody i formy pracy. Nauczyciele czuwają nad bezpieczeństwem swoich wychowanków, wspierają aktywność poznawczą i twórczą dzieci.
                Nasi uczniowie biorą udział w licznych konkursach
        .

JEŚLI PAŃSTWA DZIECKO ZOSTANIE UCZNIEM NASZEJ SZKOŁY TO:

•          będzie uczestnikiem ogólnopolskiego programu SZKOŁA Z KLASĄ,
        •         na lekcjach informatyki od klasy pierwszej pozna podstawy pracy  z komputerem,
        •         nauczy się porozumiewać w  języku angielskim (również od klasy pierwszej) i rosyjskim (od klasy siódmej),
        •         będzie brało udział w  licznych zawodach sportowych, rajdach, wycieczkach i zielonych szkołach,
        •         dzięki akcji „Bliżej teatru” odwiedzi i pozna łódzkie teatry,
        •         pozna przepisy ruchu drogowego i zdobędzie kartę rowerową,
        •         wybierze ulubione koła zainteresowań,
        •         w każdej chwili będzie mogło  skorzystać z pomocy i porady pedagoga i logopedy,
        •         nauczy się jak prowadzić zdrowy styl życia.

Nasi uczniowie mają do dyspozycji dobrze wyposażone sale:
        komputerową, przyrodniczą, polonistyczno - historyczną, polonistyczną, matematyczną, fizyczno-chemiczną, sztuki,  nauczania zintegrowanego (3), języka angielskiego i rosyjskiego,
         salę katechetyczną, salę gimnastyczną, salę do gimnastyki korekcyjnej, boisko Orlik, świetlicę (stołówkę),  bibliotekę i czytelnię wraz z centrum multimedialnym, gabinet medyczny, gabinet pedagoga.

ZAJĘCIA ROZWIJAJĄCE ZAINTERESOWANIA I  ZDOLNOŚCI UCZNIÓW:

•       Zajęcia sportowe SKS,
        •       Zajęcia sportowe UKS,
        •       Chór szkolny,
        •       Zajęcia taneczne,
        •       Zajęcia plastyczne,
        •       Zajęcia cyrkowe,
        •       Zajęcia rozwijające i wspierajce dla klas młodszych.
        •       Koło języka rosyjskiego,
        •       Koło informatyczne,
        •       Koło języka angielskiego,
        •       Koło ekologiczne,
        •       Koło teatralne.

Zapewniamy opiekę w świetlicy szkolnej w godzinach 7.00 – 16.00 z wyżywieniem.