• Turystyka

• 15 października 2015 r.

"Szlakiem pałaców łódzkich fabrykantów"

Grupa uczniów z naszej szkoły uczestniczyła w bardzo interesującej wycieczce do Łodzi. Wspólnie z uczniami w wycieczce brali udział emeryci ze Stowarzyszenia Emerytów "Senior". W programie wycieczki były obiekty dawnych willi fabrykantów Richterów, Pałac Herbsta, Pałac Poznańskiego oraz Biała Fabryka Geyera. Zwiedziliśmy także łódzką Katedrę. Polecamy wszystkim zobaczenie poniższych obiektów.

19 marca 2016 r.

"Rajd wiosenny PTTK"

Organizatorem Rajdu była Komisja Turystyki Pieszej Oddziału Zgierskiego PTTK. Z naszej szkoły w Rajdzie wzięło udział 22 uczniów z klas IV-VI wraz z p. M. Dębską i p. D. Janeczek. 9-kilometrowa trasa Rajdu wiodła przez nieznane nam, głowniakom, zaułki Zgierza oraz naszpikowana była różnymi niespodziankami.

W trakcie Rajdu trwał konkurs na najaktywniejszą drużynę Rajdu Wiosennego. Punkty można było zdobywać na punktach kontrolnych obsługiwanych przez zgierskich Harcerzy ze Szczepu Harcerskiego Niebieskim Szlakiem za:

1. wyznaczenie azymutu,

2. rozwiązywanie zagadek logicznych,

3. proste szyfrowanie tekstów,

4. pisemne rozwiązanie quizu dotyczącego wiedzy zdobytej na trasach rajdowych.

Na mecie, po krótkim odpoczynku, prezentowaliśmy piosenkę rajdową oraz hasło związane z wiosennym wędrowaniem. Ponadto, uczestnicy Rajdu mogli wziąć udział w różnorodnych zajęciach, takich jak: malowanie twarzy, nauka pierwszej pomocy, zabawy z chustą animacyjną.

W konkursie na najlepsze hasło, zajęliśmy I miejsce. Okrzyk, wymyślony przez Olę Chachułę i Gabrysię Piekarską z Vb, brzmi następująco: WIOSNA Ha!! WIOSNA HO!! WIOSENNY RAJD - TO JEST TO!!!