• Ogólnopolski Program Edukacyjny "Twoje dane - Twoja sprawa".

• 29.01.2024 11:48
      • Podniesienie kompetencji nauczycieli oraz edukowanie dzieci i młodzieży, jak mają chronić dane osobowe zarówno w realnym, jak i w cyfrowym świecie, to główne cele ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa. Skuteczna ochrona danych osobowych. Inicjatywa edukacyjna skierowana do uczniów i nauczycieli”.

• Program „Twoje dane – Twoja sprawa” kierowany jest do tych, którzy uważają, że odpowiednia wiedza i kształtowanie nawyków w obszarze ochrony prywatności i danych osobowych umożliwi dzieciom i młodzieży odpowiedzialne i bezpieczne funkcjonowanie we współczesnym świecie.
        Jest on realizowany nieprzerwanie od 2009 r. pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Rzecznika Praw Dziecka.
        Święto Dnia Ochrony Danych Osobowych zostało ustanowione dla upamiętnienia rocznicy otwarcia do podpisu Konwencji 108 Rady Europy – najstarszego aktu prawnego o zasięgu międzynarodowym, kompleksowo regulującego zagadnienia związane z ochroną danych osobowych. Jednocześnie zwraca on uwagę nas wszystkich na kwestie związane z prawem do prywatności.

ROK SZKOLNY 2023/2024

W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła przystąpiła do XIV edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Urząd Ochrony Danych Osobowych, a patronami honorowymi Minister Edukacji i Nauki oraz Rzecznik Praw Dziecka.

Temat przewodni programu w tym roku to ochrona danych osobowych w mediach społecznościowych i nie tylko. Bardzo ważne jest upowszechnianie wiedzy wśród nauczycieli, uczniów i rodziców o tym, aby świadomie korzystać z praw gwarantowanych w RODO w dobie gwałtownego rozwoju nowych technologii.

W ramach programu "Twoje dane – Twoja sprawa"  uczniowie poszerzą swoją wiedzę na temat poszanowania praw człowieka, w tym szczególnie prawa do prywatności i ochrony danych osobowych. Te trudne treści w sposób przystępny będą przekazywane przez nauczycieli podczas zajęć lekcyjnych oraz pozalekcyjnych. Uczniowie  podejmą własne inicjatywy, wykazując się kreatywnością i pomysłowością.

Korzyści z udziału w programie: ulotkaTDTS.pdf

Informacji o programie znajduje się na stronie: www.uodo.gov.pl/tdts

List Prezesa UODO skierowany do uczestników programu TDTS

Warto wiedzieć, że… to cykl porad. Znajdują się tutaj bardzo istotne informacje dotyczące ochrony danych osobowych w cyfrowym świecie.

Snapchat – porada dotycząca ochrony prywatności przy korzystaniu z aplikacji.

Instagram – porada dotycząca ochrony prywatności przy korzystaniu z aplikacji.

ROK SZKOLNY 2021/2022

link do strony programu Twoje dane -Twoja sprawa