• rok 2012/13

•

W dniu 8 stycznia 2013 roku w Ministerstwie Edukacji Narodowej odbyło się uroczyste wręczenie Krajowych Certyfikatów Szkoły Promującej Zdrowie.

Wśród 25 szkół, które otrzymały to prestiżowe wyróżnienie, znalazła się Szkoła Podstawowa nr 3, jako jedyna z województwa łódzkiego.

Centralna Kapituła Krajowego Certyfikatu SzPZ rekomendowała SP 3 do nadania Krajowego Certyfikatu, który przyznała Pani Minister Edukacji Narodowej Krystyna Szumilas.

To zaszczytne wyróżnienie otrzymała pani dyrektor Maria Furga z rąk Tadeusza Sławeckiego sekretarza stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej.

W uroczystości wzięły również udział wojewódzki koordynator Barbara Tomczyk oraz szkolny koordynator Grażyna Cieślak.

Przyznany Certyfikat jest wyrazem uznania za wieloletni wkład pracy całej społeczności szkolnej i wielkiego zaangażowania wszystkich pracowników Szkoły Podstawowej nr 3 oraz wielu przyjaciół szkoły w promocję zdrowego stylu życia.

Obecnie w Polsce jest 91 szkół posiadających Certyfikat Krajowy jest to duże wyróżnienie ale również zobowiązanie do podejmowania dalszych działań.