• Wyprawka Pierwszoklasisty w roku szkolnym 2023/2024

          •  

            1. Piórnik z wyposażeniem: ołówek- 2 sztuki, temperówka, gumka, linijka, klej
              w sztyfcie, nożyczki szkolne, kredki ołówkowe.
            2. Wyprawka plastyczna w teczce: farby plakatowe, pędzelki o różnej grubości, kubek plastikowy na wodę (najlepiej z blokadą wylania), plastelina,
              papier kolorowy, blok techniczny biały, blok techniczny kolorowy, kredki- pastele
            3. Kostium gimnastyczny: biała koszulka, spodenki granatowe lub czarne, skarpety białe, bawełniane, buty sportowe wiązane lub na rzepy.
              (Strój zapakowany w worek podpisany imieniem i nazwiskiem dziecka
              oraz klasą).
            4. Pozostałe: śniadaniówka, bidon na wodę, buty na zmianę, worek na buty
              do szatni, okładki na podręczniki i zeszyty, zeszyt w kratkę A4 do matematyki, zeszyt do religii, zeszyt do języka angielskiego w kratkę,
              zeszyt do języka polskiego (zeszyt do programu ocenania kształtujęcego, koszt około 10zł) zostanie zakupiony przez wychowawców na początku roku szkolnego.
            5. Pamiętajcie o UŚMIECHU I DOBRYM HUMORZE :)

             

            Pozostałe informacje zostaną przekazane Państwu we wrześniu.
            Do zobaczenia :)

             

          • Międzypokoleniowe rozgrywki szachowe w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi 25- 26 lipca 2023

          • Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza do udziału w międzypokoleniowych rozgrywkach szachowych, które odbędą się w siedzibie Biblioteki w dniach 25 i 26 lipca 2023 roku.

            Wydarzenie zostało zorganizowane w celu upamiętnienia Międzynarodowego Dnia Szachisty oraz promowania nauki gry w szachy nawiązując do bogatej tradycji szachowej na terenie województwa łódzkiego.

            Gra w szachy cieszy się popularnością w województwie łódzkim m. in. za sprawą projektu Łódzkie gra w szachy, którego pomysłodawcą jest Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber.

            Oprócz rozgrywek proponujemy naukę gry w szachy dla osób, które chcą poznać zasady tej królewskiej gry, bądź doskonalić swoje umiejętności w tym zakresie.

            Warunkiem uczestnictwa w rozgrywkach jest zgłoszenie udziału, które przyjmujemy pod adresem: region@wbp.lodz.pl lub telefonem: 42 663-03-23.

            Wszyscy uczestnicy tego wydarzenia, będą mieli również okazję zapoznać się z wystawą Zagraj w szachy literatura szachowa w zbiorach Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi. Wystawa z okazji 120. rocznicy powstania Łódzkiego Towarzystwa Zwolenników Gry Szachowej. Wystawa dostępna jest w holu głównym Biblioteki do 26 lipca br.

            Szczegóły na temat wystawy dostępne są pod linkiem:

            https://www.wbp.lodz.pl/wystawy/3472-2023-07-05-17-37-37.html

            AJ

          • ,,Solidarni z Ukrainą" - turniej piłki nożnej

          • W dniu 15 lipca, przy niezwykle gorącej pogodzie, w ramach projektu ,,Solidarni z Ukrainą”, realizowanego przez Głowieńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „ZABRZEŹNIA”,  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie brali udział w turnieju piłki nożnej. Projekt został dofinansowany ze środków programu ,,Działaj Lokalnie", wspieranego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ,,POLCENTRUM".

            Gratulujemy uczestnikom :)                                                                p. Grażyna Cieslak

            AJ

          • Wydawanie zaświadczeń o wynikach egzaminu ósmoklasisty

          • Drodzy Uczniowie, Szanowni Rodzice

            zaświadczenia o wynikach egzaminu ósmoklasisty będą wydawane 6 lipca 2023 r.
            w godz. 14.00 - 15.307 lipca 2023 r. w godz. 8.30 - 15.30 w sekretariacie szkoły. 

            ____________________________________________________________________

            Przypominamy uczniom i rodzicom o konieczności przekazania do wybranych przez kandydatów szkół średnich wyników egzaminów ósmoklasisty w wymaganym terminie do  10 lipca 2023 godz. 15:00. W tym terminie szkoły średnie  uzupełniają dane kandydata w systemie naborowym o wyniki egzaminu ósmoklasisty.                                                                                                                                                           

          • Projekt Ministra Edukacji i Nauki #PoznajPolskę" - Kurpiowska Kraina.

          • ​​​​​​​​​​​

            Kurpiowska Kraina, to obiekt sportowo rekreacyjny, położony w sercu Kurpiowszczyzny w malowniczej scenerii lasów i łąk, nad zalewem Wykrot. Ośrodek posiada budynki noclegowe, boisko wielofunkcyjne do piłki ręcznej, koszykówki, siatkówki, plac zabaw, ściankę wspinaczkową, ściankę do squasha, 2 korty tenisowe, rowery, sprzęt wodny; kajaki, łódki wiosłowe, rowery wodne.​​​​​​

            W dniach 14-16 czerwca klasy trzecie wraz z wychowawcami zaznajamiały się z folklorem Kurpiwskiej Krainy. Uczniowie brali  udział w warsztatach prowadzonych w tradycyjnych strojach i w gwarze. Zbierali zioła oraz poznawali  dawne zabawy i gry dla dzieci  na wsi kurpiowskej  „bziady”, „rzut grzybkiem”, „przełaz przez bagna”, „bzieganie w workach” . Bogata historia i kurpiowskie zwyczaje zafascynowały wszystkich. Nasi podopieczni na przygotowanych warsztatach tematycznych wykonywali kurpiowskie wycinanki, jednobarwne, gdzie główną rolę grał  kolor i kształt. Jedną z popularniejszych form wycinanek kurpiowskich są gwiazdy, które świetnie udało nam się wykonać. Te piękne ażurowe kompozycje wycina się niezwykle drobno, często wzdłuż osi symetrii.  

            Nasze dzieci miały okazję wędrować po Puszczy Zielonej do Rezerwatu Czarnia, gdzie można znaleźć sosny bartne z dziuplami z których pozyskiwano dawniej miód. Nieopodal Kurpiowsko-Japońskie Muzeum im. Brata Zenona Żebrowskiego (franciszkanina związanego ze św. Maksymilianem Kolbe, misjonarza Japonii).

            Również ośrodek rekreacyjno - sportowy przygotował wiele atrakcji, które przypadły wszystkim do gustu. Dwudniowa wycieczka szybko upłynęła i z wielkim żalem pożegnaliśmy Kurpiowską Krainę. Wiemy już, że ma wiele do zaoferowania i warto poznawać tradycje regionu. Wrócimy tu jeszcze:).

            Więcej na ten temat w zakładce o szkole - programy i projekty.

            AJ

          • Projekt Ministra Edukacji i Nauki #PoznajPolskę" - Kraków i Wieliczka.

          • W dniu 30 maja uczniowie z klas IV wraz z wychowawcami  uczestniczyli w dwudniowej wycieczce do Krakowa i Wieliczki dofinansowanej w ramach przedsięwzięcia Ministerstwa Edukacji i Nauki  „Poznaj Polskę”.

            Pierwszego dnia nasza szkolna grupa zwiedzała Kazimierz (starą dzielnicę żydowską) i wspaniałą Kopalnię Soli w Wieliczce, której nie trzeba rekomendować. W trakcie wędrówki po kopalni, mogliśmy podziwiać niespotykane na powierzchni krajobrazy: solankowe jeziora, podziemne komory, w tym niezwykłą Kaplicę św. Kingi. Do kopalni zeszliśmy po 380 stopniach na głębokość 64 m., po drodze mogliśmy obejrzeć solne podziemia oraz zobaczyć jak niegdyś wyglądała praca górników. Wysłuchaliśmy historii powstania pokładów tego surowca. Mieliśmy możliwość posmakowania solnych ścian i usłyszenia legend związanych z kopalnią. Oglądaliśmy pokazy pracy w kopalni w dawnych czasach.  Na najbardziej reprezentacyjnej sali  z solnymi żyrandolami, płaskorzeźbami i solnymi pomnikami zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcia. Jednak najbardziej zachwycił nas wystrój Kaplicy Świętej Kingi. Chętnie zakupiliśmy pamiątki wykonane z kolorowych bryłek soli, które będą nam przypominały naszą wycieczkę. 

            Następnego dnia Kraków przywitał nas piękną, słoneczną  pogodą. Poszliśmy  na spacer  Wzgórzem Wawelskim na Rynek Główny Plantami i uliczkami Starego Miasta. Spacer okazał się bardzo przyjemny, tym bardziej że uczestnicy mogli bez przeszkód słuchać przewodnika przez udostępnione słuchawki. Wysłuchaliśmy też hejnału z wieży Kościoła Mariackiego. Duże wrażenie zrobił na nas Rynek Starego Miasta z jego gwarem i znakomitymi budowlami. Na krakowskim rynku podziwialiśmy Sukiennice, gdzie mogliśmy kupić tradycyjne pamiątki z Krakowa. Dużą atrakcją był Smok Wawelski. 

            Była to wycieczka z licznymi atrakcjami.Wszyscy stwierdzili, że dwa dni na zwiedzanie dawnej stolicy Polski, to za mało. Może jeszcze kiedyś tam powrócimy…

            Zdjęcia p. Elżbieta Koślin

            Więcej na ten temat w zakładce o szkole - programy i projekty.

            AJ