• 2013/14

•

Szkoła Promująca Zdrowie jest miejscem, w którym członkowie społeczności szkolnej podejmują starania, aby poprawić swoje samopoczucie i zdrowie, uczą się, jak zdrowiej żyć i jak tworzyć zdrowe środowisko zachęcające innych do podejmowania podobnych starań.

Aktualnie pracujemy nad realizacją szkolnego projektu „Zdrowo żyć- zdrowym być”. Celem naszego programu jest: poprawa stylu życia dzieci w zakresie racjonalizacji nawyków żywieniowych oraz zwiększenia aktywności fizycznej.

W poszczególnych klasach realizowane są następujące projekty:

Oddział przedszkolny oraz klasy I a, I b- „Odżywiamy się zdrowo i kolorowo”

Klasy II a, II b- „Wiemy co jemy”

Klasa III a- „Zdrowo jem, więcej wiem” oraz „Śniadaniowa klasa”

Klasa III b- „Zdrowie to podstawa”

Klasa IV a, IV b- „Festyn zdrowia”

Klasa V a, V b- „Jesteśmy tym co jemy”

Klasa VI a, VI b- „Żyj zdrowo”

Przygotowujemy się również do udziału w I Międzyszkolnym Konkursie „Wiem co jem”.

W dniu 17 lutego odbyło się spotkanie z panią dietetyk Ewą Piszczyńską, którego celem było pogłębienie wiedzy uczniów na temat zdrowego odżywiania.

W wyniku eliminacji szkolnych, które odbyły się 24 lutego 2014 r. naszą Szkołę reprezentować będą:
          Julia Krzeszewska kl. IV b i
          Sebastian Kuciński kl. V b.

Miło nam poinformować, że w etapie międzyszkolnym konkursu, który odbył się 20 marca 2014 r. nasza uczennica Julia Krzeszewska zajęła III miejsce. Gratulujemy!!!

Uczennicę do konkursu przygotowała pani Grażyna Cieślak. Gratulujemy!

KONKURS PLASTYCZNY NA WYKONANIE PRZESTRZENNEJ PIRAMIDY ZDROWEGO ŻYWIENIA

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w szkolnym konkursie plastycznym na wykonanie przestrzennej piramidy zdrowego żywienia. W dniu 16 kwietnia 2014 r. komisja konkursowa oceniła wykonane piramidy i wyróżniła następujące klasy: IIIa, IVa, i Vb. Posumowanie konkursu odbyło się na apelu, wyróżnione klasy otrzymały piłki aby aktywnie
          i wspólnie spędzać czas.

KONKURS RECYTATORSKI "ZDROWYM BYĆ"

24 kwietnia 2014r. odbył się szkolny konkurs recytatorski "Zdrowym być". W konkursie najlepszymi okazali się:

I miejsce - Julia Kuśmierkowska kl. IIIa recytująca wiersz "KLops" Ireny Suchorzewskiej

II miejsce - Aleksandra Godos kl. IIIa recytująca wiersz "Warzywa" Juliana Tuwima

III miejsce - Kornel Zwoliński kl. IIb recytujący wiersz "Katar" Jana Brzechwy

Wyróżnione dzieci recytowały swoje wiersze na Seminarium Promocji Zdrowego STYLU ŻYCIA, które odbyło się 29 kwietnia 2014r. o godz. 12.00 w naszej szkole.

SEMINARIUM PROMOCJI ZDROWEGO STYLU ŻYCIA

Na seminarium mogliśmy wysłuchać bardzo interesujących wykładów. Pierwszy wygłosiła dr nauk medycznych Anny Bednarek - Gejo pt. "Jesteśmy tym, co jemy", drugi pt. "Znaczenie picia wodydla kondycji zdrowotnej organizmu" pani Wioletty Krakały. Przy zdrowym poczęstunku i obowiązkowej szklance wody toczyły się bardzo interesujące dyskusje.

F A M I L I A D A,

czyli dzień zabawy i radości

12.czerwca w szkole odbył się oczekiwany przez uczniów dzień przeznaczony na zabawę i sport. Hasło tego dnia brzmiało: ,,Zdrowo żyć, zdrowym być”.

Uczniowie po spotkaniach z wychowawcami i przypomnieniu zasad bezpieczeństwa przemaszerowali w wesołym korowodzie ulicami Karasicką, Popiełuszki, Ogrodniczą, Skokowskiego aż na boisko szkolne, gdzie czekało na nich wiele atrakcji.

Uroczystość otworzyła p. Dyrektor Maria Furga i p. Burmistrz Głowna – Grzegorz Janeczek. Następnie odbył się występ cyrkowy absolwenta naszej szkoły – p. Mirosława Zgierskiego, któremu towarzyszyli uczniowie prezentujący swoje talenty cyrkowe.

I zaczęło się…

Uczniowie mogli sprawdzić się w zajęciach fitness przygotowanychi poprowadzonych przez p. Julitę Rojek, w tańcu hip-hop pod kierunkiem p. Kamila Korzewskiego, w niebanalnych
          i wcale niełatwych zawodach sportowych poprowadzonych przez p. Tomasza Będora, p. Jarosława Chałubca, w których czynnie uczestniczyli także wychowawcy klas. Młodsi konkurowali
          w biegu utrudnionym zakładaniem spódnicy i beretu, przełożeniem szarfy i przejściem pod płotkiem, starsi współzawodniczyli ze sobą w big piłce. Komu było mało ruchu, mógł poskakać
          na dmuchanym zamku przygotowanym przez Bank Skok Jaworzno.

Oprócz zabaw ruchowych uczniowie chętnie stawali w niemałej kolejce do malowania buzi przez p. Agnieszkę Myszkowską, która przygotowała także zajęcia plastyczne.
          Nie zapomniano o posiłku. Rodzice czuwali, by dla nikogo nie zabrakło pożywnego poczęstunku.

Nieco zmęczeni, ale z pewnością zadowoleni i uśmiechnięci uczniowie, z nagrodami w rękach i z żalem, że to już koniec zabawy, opuścili boisko szkolne.