• rok 2017/18

        •                                                               

          "Jesteś tym, co jesz"

          W dniach 25 i 28 września odbyły się w naszej szkole pouczające spotkania z pracownikiem naukowym Politechniki Łódzkiej, panią doktor Małgorzatą Zakłos- Szydą. W ramach wykładu, zatytułowanego „Jesteś tym, co jesz”, społeczność szkolna mogła poznać tajniki zdrowego stylu życia, a zwłaszcza racjonalnego odżywania. Przedstawiona została piramida zdrowego żywienia, prowadząca podkreślała znaczenie śniadań  w codziennym prawidłowym funkcjonowaniu człowieka. Po wykładzie odbyły się ćwiczenia laboratoryjne,
          w ramach których dzieci sprawdziły swoją wrażliwość zapachową. Każdy miał możliwość wcielenia się w rolę senseliera, czyli eksperta od rozpoznawania zapachów.



          KONKURS PLASTYCZNY

          Nasz uczeń, Dawid Krzeszewski, został wyróżniony w Powiatowym Konkursie „Naturalnie, smacznie, zdrowo” za pracę plastyczną, wykonaną pod opieką pani Grażyny Cieślak. Celem konkursu było promowanie zdrowego stylu życia oraz kształtowanie postaw prozdrowotnych. Uczestnicy mieli za zadanie przygotować dowolną techniką oryginalną pracę konkursową. Jury oceniało przede wszystkim estetykę wykonania oraz ujęcie tematu. Dawid był jedną z dwóch osób wyróżnionych na etapie powiatowym. Gratulujemy!

            

                                               

           


          KAMPANIA PROFILAKTYCZNA

                   W celu zwiększania świadomości zagrożeń czyhających w Internecie, Komenda Miejska Policji w Łodzi przy współpracy z Akademią Profilaktyki Społecznej Akademii Nauk przeprowadziła kampanię profilaktyczną „Bezpieczn@ więź”, w której wzięła udział również Szkoła Podstawowa nr 3 w Głownie. Uczniowie klas piątych, szóstych oraz siódmych mogli poznać metody radzenia sobie ze zjawiskiem cyberprzemocy oraz niebezpieczeństwa płynące z niewłaściwego używania Internetu. W ramach kampanii, 28 marca, odbyły się zajęcia z p. komisarzem Mariuszem Cieślakiem, z których uczniowie mogli się dowiedzieć o zasadach bezpiecznego poruszania się w sieci.
          Ważną częścią kampanii było seminarium metodyczne, w którym wzięła udział pedagog Grażyna Cieślak. Nie były to jedyne działania podjęte w Szkole Podstawowej nr 3- w marcu obchodzony był Dzień Bezpiecznego Internetu. Uczniowie mieli okazję obejrzeć przygotowane przez ich rówieśników przedstawienie „Zagubieni w cyberprzestrzeni”, a także przeczytać ulotki profilaktyczne i uczestniczyć w specjalnie zorganizowanych zajęciach
          z nauczycielami.

              

             


          Uczniowie klas VII a i VII b, w ramach realizacji zadań programu Szkoła Promująca Zdrowie, postanowili wybrać się na wycieczkę rowerową po najbliższej okolicy.

          Pracując w grupkach wyznaczyli zadania do realizacji. Krok po kroku rozplanowali działania mające na celu sfinalizowanie wycieczki. Uczniowie wyszukali celu wyprawy, uzgodnili, w jaki sposób należy przygotować rower do wyjazdu, pomyśleli również o odpowiednim stroju i suchym prowiancie. Wraz z wychowawczyniami przypomnieli sobie o zasadach bezpiecznej jazdy na rowerze i podstawowych zagadnieniach z zakresu udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

          W pełni przygotowani, 20 czerwca, w godzinach porannych wyruszyli na swoją, w dosłownym tego słowa znaczeniu (przecież wszystko sami zaplanowali i przygotowali) Wyprawę.

          W czasie wycieczki wykonali mnóstwo fotografii, z których później przygotowali fotorelację. Zabawa była wspaniała, tym bardziej, że pogoda była wprost wymarzona.