• 2014/15

W roku szkolnym 2014/15 realizujemy projekt pod hasłem
          „Zdrowy styl życia szansą na zdrowie”.

Skład zespołu ds. promocji zdrowia:

G. Cieślak – koordynator

D. Janeczek, A. Solińska, I. Charusta, J. Chałubiec, T. Będor, W. Kunecka – Kędra, A. Myszkowska (nauczyciele), B. Wieczorek (kierownik gospodarczy), M. Kowalczyk (pielęgniarka), A. Bartczak (rodzic), J. Ojrzyńska (przedstawicielka SU).

Akcja „Śniadanie Daje Moc”

Siódmego listopada, punktualnie o godzinie 10.00 uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 wraz z rodzicami i nauczycielami wzięli udział w wyjątkowym wydarzeniu- w próbie bicia rekordu Guinnessa w największej lekcji przygotowywania zdrowego śniadania. Bicie rekordu odbyło się w ramach programu edukacyjnego Śniadanie Daje Moc, którego celem jest zwiększenie świadomości nt. zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka.

Zadaniem uczniów było przygotowanie zdrowego śniadania w tej samej chwili, zgodnie z tym samym scenariuszem. Uczniowie przygotowywali rzeźby twarożkowe, kolorowe kanapki oraz bardzo zdrowe szaszłyki owocowe.

O tym, że śniadanie jest najważniejszym posiłkiem dnia wiedzą dobrze uczniowie SP nr 3, ponieważ w szkole od wielu lat  promuje się zdrowy styl życia.

Nad prawidłowym przebiegiem akcji czuwała koordynator pani Grażyna Cieślak.

X SEMINARIUM SZKOŁY PROMUJĄCEJ ZDROWIE

9 kwietnia 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 3 odbyło się  X – Jubileuszowe Seminarium Promocji Zdrowego Stylu Życia.Mieliśmy zaszczyt gościć między innymi: pana burmistrza Głowna Grzegorza Janeczka,  wizytatora Kuratorium Oświaty w Łodzi, panią Annę Krajewską, koordynatora Wojewódzkiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, panią Urszulę Szewczyk, koordynatora Skierniewickiej Regionalnej Sieci Szkół Promujących Zdrowie, panią Marzennę Piwowar–Zrazek, dyrektorów, nauczycieli i pedagogów placówek oświatowych z terenu miasta i gminy Głowna, radnych dzielnicy Zabrzeźnia, przedstawicieli Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a także rodziców uczniów.

Tematem przewodnim seminarium było hasło: „Jak radzić sobie w sytuacjach trudnych wychowawczo”. Prof. dr hab. Jacek Pyżalski – wykładowca na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu na Wydziale Studiów Edukacyjnych, Pracownia Pedagogiki Specjalnej –  przedstawił zebranym niekonwencjonalne, czasami oryginalne metody pracy
          z dziećmi sprawiającymi kłopoty wychowawcze. Pan prof. zafascynował wszystkich swoją energią, charyzmą, wiedzą praktyczną i niekiedy humorystycznym podejściem do problemu.

Przy zdrowym poczęstunku uczestnicy seminarium mogli jeszcze podyskutować, dzielić się refleksjami na temat wykładu.

Dyrekcja i grono pedagogiczne szkoły składają serdecznie podziękowania panu burmistrzowi Grzegorzowi Janeczkowi  za wsparcie finansowe seminarium.

Mamy sukces!!!

Agata Kowalczyk - uczennica klasy VI b zajęła I miejsce w finale konkursu plastycznego "Wiem, co jem" Gratulujemy!

"Jesteś tym co jesz" - spotkanie z panią dr Małgorzatą Zakłos-Szydą

20 marca uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w niezwykle interesującym spotkaniu z absolwentką naszej szkoły panią dr Małgorzatą Zakłos - Szydą. Spotkanie odbyło się pod hasłem "Jesteś tym co jesz". Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną i wysłuchali ciekawej pogadanki. Recepta na zdrowie jest prosta:

- należy stosować zdrową dietę,

- należy być aktywnym ruchowo,

- i jak najmniej się stresować.