• rok 2019/20

• W tym roku szkolnym nasza szkoła realizuje projekt

"Dbamy o wzajemne relacje".

W ramach Szkoły Promującej Zdrowie  podczas przerwy obiadowej uczniowie chętnie korzystają z aktywnej przerwy. Na zdjęciach p. Julita Rojek i uczniowie SP 3.

Zgodnie z zasadą, że  jeden obraz jest wart więcej niż  tysiąc słów, uczniowie klas szóstych przygotowali infografikę "Piramida Zdrowia". Prace powstały na zajęciach informatyki pod kierunkiem  p. Lidii Kucharek.

PIRAMIDA ZDROWEGO ŻYWIENIA

FUNKCJONOWANIE WODY

W ORGANIZMIE

Praca wykonana przez uczennice klasy VI c: Hannę Kobacką i Nadię Janicką.

Dzienne zapotrzebowanie na składniki odżywcze [w gramach]

Praca wykonana przez uczennicę klasy VI c Amelię Szczerbiak.

Wieści o nas :)

W dniu 27 listopada Pani Dyrektor Anna Zielińska i koordynator ds. promocji zdrowia Grażyna Cieślak uczestniczyły w gali wręczenia Krajowych Certyfikatów Szkoła Promująca Zdrowie, która odbyła się w Ośrodku Rozwoju Edukacji w Warszawie. Minister Edukacji Narodowej już po raz drugi przyznał to prestiżowe wyróżnienie naszej szkole. Jest to wyraz uznania dla wysiłków całej społeczności szkolnej realizującej wieloletnie działania w zakresie promocji zdrowia, które rozpoczęliśmy w 2002 roku.

W dniu 10 grudnia w naszej szkole odbyło się XIV Seminarium Promocji Zdrowego Stylu Życia. W Seminarium uczestniczyli Pan Burmistrz  Głowna Grzegorz Janeczek, przewodniczący Rady Miejskiej Pan Grzegorz Szkup, radni, dyrektorzy placówek oświatowych z terenu miasta i gminy Głowno, koordynator skierniewickiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie oraz wielu innych znakomitych gości. W trakcie Seminarium wysłuchaliśmy wykładu Pana Marka Grondasa „Szkoła i rodzice wobec zagrożeń substancjami psychoaktywnymi” oraz wykładu Pani Małgorzaty Rożniaty „Czynniki chroniące i czynniki ryzyka- rola rodziny i szkoły”. W części artystycznej obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez Panią Grażynę Cieślak „Na dnie butelki” oraz występ baletowy najmłodszych uczennic, wysłuchaliśmy „Piosenki drewnianych lalek” w wykonaniu Zosi Pietrzak. Dyrekcja Szkoły Podstawowej nr 3 serdecznie dziękuje wszystkim za udział w seminarium.