• 2015/16

•

W roku szkolnym 2015/16 klasy 0 – VI będą zdobywały nowe umiejętności i wiadomości o zdrowym stylu życia pod wspólnym hasłem „Jestem aktywny dla zdrowia”. Uczniowie wykażą się aktywnością i kreatywnością podczas pracy metodą projektów. Oto tytuły projektów klasowych:

„0” – Ruch to zdrowie

Ia, Ib – O zdrowie dbamy i zdrowo się odżywiamy

Ic – Zdrowi rośniemy – bo wiemy co jemy

IIa – Festiwal smaków świata

IIb, IIc – OMNIBUS O ZDROWIU

IIIa, IIIb – Na tropie witamin i cennych minerałów

IVa, IVb – Festyn zdrowia

Va, VB – Jeśli nie cukierki, to co?

VIa, VIb – Jem, by żyć zdrowo

Dzień koktajlowy w IIIb

Dzień sałatkowy w IIIa

Zdrowe śniadanie w VIb

I C - Zdrowo rośniemy, bo wiemy co jemy

II b i II c - Omnibus o zdrowiu

V b - Zdrowe śniadanie

SPOTKANIE Z PANIĄ DIETETYK

W poniedziałek 30 listopada uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 3 w Głownie spotkali się
          z dietetyczką Panią Ewą Piszczyńką. Spotkanie miało na celu uświadomienie dzieciom
          jak ważne jest zdrowe odżywianie się. Dzieci dowiedziały się, co jest zdrowe i najbardziej potrzebne, aby ich organizmy rozwijały się prawidłowo. Uczestnicy spotkania wykazali bardzo duże zainteresowanie i aktywność.

WYKŁAD I ĆWICZENIA LABORATORYJNE O TŁUSZCZACH DLA KLAS III

10 lutego wykład dla naszych uczniów i ćwiczenia laboratoryjne przeprowadziła pani doktor Małgorzata Zakłos- Szyda, pracownik naukowy Politechniki Łódzkiej. Temat wykładu brzmiał „Lipidy jako nośniki substancji bioaktywnych”. W trakcie wykładu dzieci dowiedziały się,
          iż tłuszcze są źródłem energii zawartej w pożywieniu. Tłuszcze są niezbędnym składnikiem diety, ale nie powinny przekraczać 25-30% przyjmowanych składników energetycznych. Dzieci dowiedziały się, że tłuszcze zwierzęce należy zastępować roślinnymi. Następnie
          w zorganizowanym małym laboratorium uczniowie sprawdzali pamięć powonienia, rozpoznawali aromaty i przeprowadzali eksperymenty z wodą i olejem. Było to bardzo pouczające spotkanie.

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS "WIEM, CO JEM" - WIELKI SUKCES MARCINA

W piątek 11 marca 2016 r. w Zespole Szkół nr 1 im. Batalionów Chłopskich w Bratoszewicach odbył się finał III edycji konkursu „Wiem, co jem”.

Naszą szkołą reprezentowali Marcin Kutermankiewicz, Maria Krysicka i Weronika Mikoś.

21 marca ogłoszone zostały wyniki konkursu.
          Wśród 39 finalistów I miejsce zajął Marcin Kutermankiewicz, uczeń klasy V a.

Wspaniała inicjatywa Rady Rodziców

Konieczność nawadniania organizmu jest jedną z najważniejszych potrzeb człowieka, dlatego Rada Rodziców wyposażyła naszą szkołę w trzy dystrybutory wody mineralnej. Wszyscy uczniowie mogą korzystać z nich bez ograniczeń.

Pijmy wodę na zdrowie ! smiley

To już XI Seminarium Promocji Zdrowego Stylu Życia. Odbyło się 28 kwietnia 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Głownie.

Wzięli w nim udział: Burmistrz Głowna Grzegorz Janeczek, wójt Marek Jóźwiak, koordynator Skierniewickiej Regionalnej Sieci Szkół Promujących Zdrowie Marzenna Piwowar-Zrazek,  ks. Stanisław Banach, radni, przedstawiciele Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, dyrektorzy, nauczyciele placówek oświatowych z terenu miasta i gminy Głowno oraz rodzice i pracownicy szkoły.

Podczas seminarium wykład „Harmonijny rozwój i dobre życie, czyli „dieta” dla mózgu” wygłosiła dr Renata Jagodzińska. Tematem wykładu były zagadnienia dotyczące możliwości wykorzystania wiedzy z zakresu neuropedagogiki w codziennej pedagogicznej i wychowawczej pracy nauczyciela, której niezbędnym elementem jest dobra relacja między uczniem, nauczycielem i rodzicami. Harmonijny rozwój jest zaś warunkiem dobrej kondycji umysłowej i psychofizycznej, a podstawą sukcesów i zdolności adaptacyjnych staje się baza doświadczeń, zapisana w naszym mózgu.

Drugi wykład wygłosiła dr inż. Małgorzata Zakłos- Szyda, „Fitozwiązki
          o aktywności przeciwcukrzycowej”
          . Cukrzyca typu 2 stanowi 85-95% przypadków  zachorowalności na cukrzycę . Ponieważ istotnymi składnikami
          w diecie człowieka są polifenole, podczas wykładu przedstawione zostały przeciwcukrzycowe aspekty ich aktywności.

Po wykładach na uczestników czekał zdrowy poczęstunek, którego głównym składnikiem były owoce i warzywa. W miłej atmosferze toczyły się rozmowy
          o zdrowiu.