• rok 2010/2011

ZADANIE: „Higiena, a zdrowie człowieka”

Priorytetowym zadaniem Szkoły Promującej Zdrowie w roku szkolnym 2010/11 jest „Higiena, a zdrowie człowieka". W ramach realizacji tak szerokiego tematu. klasy wybrały zadania, które będą realizowały metodą projektu.

Metoda projektu to metoda nauczania, której istota polega na tym, że uczniowie realizują określone przedsięwzięcie w oparciu o przyjęte wcześniej założenia. To oni decydują, czego chcą się dowiedzieć na dany temat, sami zdobywają wiedzę, aby w końcowej fazie przedstawić ją innym uczniom. Jedną z wielu zalet tej metody jest wzmacnianie motywacji dzieci do nabycia różnych umiejętności. Dzieje się tak dlatego, że podejmowane działania wydają się dzieciom celowe.

Wybór zagadnień przez klasy wygląda następująco:

- klasy "0", I a i b: Higiena jamy ustnej;

- klasy  II a i b: Higiena wzroku;

- klasy III a i b: Higiena odpoczynku;

- klasy IV a i b: Higiena osobista;

- klasy V a i b: Higiena odżywiania;

- klasy VI a i b: Higiena dojrzewania

Nasi mali i duzi badacze zademonstrują innym to, czego się nauczyli dnia 15 marca 2011 roku na forum całej szkoły. Życzymy udanych projektów oraz wiele satysfakcji podczas pracy. Powodzenia!!!

Rozmowa ze specjalistą (na zdjęciu) - to jedna z form realizacji projektu

"Higiena jamy ustnej".