• rok 2009/10

Rok szkolny 2009/10: „Zadbaj o swoje płuca”

Cel: Uczniowie znają przyczyny powstawania chorób układu oddechowego. Wiedzą, jaki jest wpływ nikotyny na zdrowie człowieka.

Zadania do realizacji:

1. Pogadanki z panią pielęgniarką szkolną nt. szkodliwości palenia papierosów na organizm ludzki.

2. Seminarium Promocji Zdrowego Stylu Życia nt. "Zadbaj o swoje płuca".

3. Udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Łodzi.

4. Udział w Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki o Zdrowiu.

5. Familiada na sportowo - impreza plenerowa propagująca aktywny tryb życia, integrująca uczniów, rodziców i nauczycieli.

Dnia 19 kwietnia 2010 r. o godz. 12.00 w naszej "TRÓJCE" odbyło się Seminarium Promocji Zdrowego Stylu Życia. Zebrani słuchacze - zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie wysłuchali interesującego wykładu lek. med. p. Barbary Patora-Eger pt. "Cywilizacja zagraża naszym płucom". Imprezę uświetniły występy uczniów z klas VI, którzy zachęcali słuchaczy do zdrowego stylu życia.

Otwarcia seminarium dokonała  dyrektor SP 3 p. Maria Furga.

úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúú

Dnia 22 kwietnia 2010 r. uczennice naszej szkoły wzięły udział w V Ogólnopolskim Festiwalu Piosenki o Zdrowiu, gdzie piosenką pt. "My o zdrowie dbamy" wywalczyły I miejsce w eliminacjach na szczeblu powiatowym. Skład zespołu: Klaudia Czarnecka, Zuzanna Gocek, Klaudia Halamus, Katarzyna Kopania, Dominika Ignatowska, Katarzyna Pabjan, Ingrid Majtczak, Ewa Markowicz, Weronika Jezierska.  Słowa piosenki napisała p. Elżbieta Koślin, a do występu przygotowała uczennice p. Grażyna Andrzejewska.

Po raz drugi, uczniowie Trójki przygotowali prace na konkurs plastyczny "Zadbaj o swoje płuca", którego organizatorem była Powiatowa Stacja Sanitarno - Epidemiologiczna. Uczennica z kl. III b Weronika Wilk zajęła I miejsce.  W konkursie plastycznym pt. "Człowiek i miasto" (organizator j.w.) sukces odniosły uczennice: I miejsce - Justyna Frącczak z klasy VI a i II miejsce - Natalia Kucińska z kl. Va. Dziewczynki przygotowywały prace pod kierunkiem p. Grażyny Cieślak.

Dnia 11 czerwca 2010 r. odbył się w naszej szkole festyn zdrowotny z elementami sportowymi "Rola aktywności fizycznej
          i odżywiania w zachowaniu i pomnażaniu zdrowia"
          .
          Zajęcia z uczniami klas IV - VI poprowadzili studenci Pedagogiki Wychowania Fizycznego Uniwersytetu Łódzkiego: Piotr Kamiński, Jakub Kamiński, Tomasz Mikołajczuk, Jan Antoniewicz, Jakub Kiełbasa i Łukasz Fryczak.

Cele festynu:

* Integracji i współzawodnictwo między uczniami klas IV - VI

* Współpraca w grupach

* Uświadomienie wpływu aktywności fizycznej na zdrowie i funkcjonowanie człowieka

* Zachęcenie do zdrowego i czynnego spędzania wolnego czasu

* Zapoznanie się z elementami pomocy przedlekarskiej i czyhających niebezpieczeństw w okresie wakacyjnym

W ramach festynu odbyły się:

* Pogadanka na temat kultury fizycznej: dieta, aktywność fizyczna oraz styl i tryb życia

* Projekcja filmu o promocji zdrowia: racjonalne odżywianie się, zgubne skutki nałogów, aktywny styl życia

* Zapoznanie dzieci z metodami i sposobami udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej

* Konkurs plastyczny: plakat o tematyce prozdrowotnej

* Rozegranie konkurencji lekkoatletycznej: bieg na 60m w kategoriach: dziewczęta kl IV (zwyciężyła Wiktoria Opasińska
              z kl IVb),  chłopcy kl IV (Dominik Żelewski z kl IVa), dziewczęta kl V - VI (Dominika Hemka z kl Vb) i chłopcy kl V - VI
             (Aleksander Gajewicz z kl VIb)

Na zakończenie festynu wręczono medale zwycięzcom biegów oraz odbyło się podsumowanie konkursu na plakat. Wyróżnione zostały 2 plakaty: grupy dziewcząt z kl VIb oraz grupy dziewcząt z kl Vb. Wyróżnione plakaty będą wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Wszystkim zwycięzcom gratulowała Pani Dyrektor Maria Furga, która była przewodniczącą komisji konkursowej.