• 2018/2019

• W dniu 15 listopada odbyła się organizowana przez Głowieńskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ZABRZEŹNIA wycieczka do Łódzkiego Centrum Nauki i Techniki EC1. Uczniowie uczestniczyli w ścieżkach edukacyjnych pt: „Przetwarzanie energii”, „Rozwój wiedzy i cywilizacji”, „Mikroświat- makroświat”. Ważnym punktem wycieczki była wizyta
          w kinie sferycznym na seansie „Jesteśmy astronomami”, w trakcie której uczniowie dowiedzieli się, czym zajmują się badacze kosmosu i jakie metody obserwacji stosują.

W dniu 21 listopada Głowieńskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży zorganizowało wycieczkę do Planetarium EC1 w Łodzi na pokaz „Niezbadane światy”, poświęcony problematyce planet spoza naszego Układu Słonecznego tj. egzoplanet oraz miejscu Ziemi w naszej galaktyce, czyli Drodze Mlecznej. Wizyta w Planetarium poszerzyła wiedzę uczniów i rozbudziła zainteresowanie astronomią.

Głowieńskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży zaprosiło klasy I do "Baśniowej Kawiarenki" w Łodzi. W ramach wycieczki uczniowie obejrzeli przedstawienie teatralne pt. "LOKOMOTYWA - Podróż z Julianem Tuwimem". Podczas spektaklu dzieci aktywnie w nim uczestniczyły, wchodząc w role bohaterów wiersza pt."Rzepka". Po przedstawieniu brały udział w warsztatach teatralnych. Wspólnie z prowadzącą warsztaty zastanawiały się, dlaczego aktorzy zakładają czasami maski, co to są rekwizyty i dekoracje. Kolorowa, baśniowa sceneria wnętrza była atrakcyjnym dopełnieniem dobrego nastroju wszystkich uczestników. Dziękujemy!!!