• 2022/2023

• W tym roku szkolnym Głowieńskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ZABRZEŹNIA organizuje następujace zajęcia dla dzieci:

Rodzaj zajęć Dni Godziny Prowadzący
          Pomoc w odrabianiu prac domowych

16.00 - 18.00      p. P. Czyż- Lenart
          Zajęcia plastyczne piątek 10.20 - 11.20 p. A. Myszkowska
          Zajęcia rozwijające z matematyki czwartek 11.35 - 12.20 p. N. Zuchowska
          Zajęcia terapii pedagogicznej piątek

p. P. Czyż - Lenart
          Gry i zabawy sportowe wtorek 11.30 - 12.30 p. S. Kowalczyk

Mecz piłki nożnej "Solidarni z Ukrainą"

W dniu 15 lipca, przy niezwykle gorącej pogodzie, w ramach projektu ,,Solidarni z Ukrainą”, realizowanego przez Głowieńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „ZABRZEŹNIA”,  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie brali udział w turnieju piłki nożnej. Projekt został dofinansowany ze środków programu ,,Działaj Lokalnie", wspieranego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ,,POLCENTRUM".

Gratulujemy uczestnikom :)

Projekt plastyczny ,,Solidarni z Ukrainą"

W dniu 19 czerwca w ramach projektu ,,Solidarni z Ukrainą”, realizowanego przez Głowieńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „ZABRZEŹNIA”,  uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie brali udział w projekcie plastycznym. Projekt został dofinansowany ze środków programu ,,Działaj Lokalnie", realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ,,POLCENTRUM".

A to efekty naszej pracy.

Projekt ,,Solidarni z Ukrainą”

W dniu 3 czerwca br. w ramach projektu ,,Solidarni z Ukrainą”, realizowanego przez Głowieńskie Stowarzyszenie Na Rzecz Dzieci i Młodzieży „ZABRZEŹNIA”, odbyła się impreza integracyjno- sportowa dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie. Jednym z głównych celów projektu była integracja uczniów przybyłych z Ukrainy z dziećmi uczęszczającymi do naszej szkoły. Projekt został dofinansowany ze środków programu ,,Działaj Lokalnie", realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania ,,POLCENTRUM".  Podczas imprezy uczniowie mogli korzystać z takich atrakcji jak dmuchany zamek, wata cukrowa, poczęstunek czy malowanie twarzy. Uczniowie mieli też możliwość poznania pracy strażaka. Odbyły się również konkurencje sportowe takie jak tor przeszkód, rzut kaloszem, przeciąganie liny oraz wieszanie prania na czas. Zwieńczeniem imprezy był mecz piłki nożnej uczniowie kontra nauczyciele. Była to niezwykle udana impreza z wieloma atrakcjami. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wkład pracy.

Wycieczka do Orientarium

W dniu 20 października br. Głowieńskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ZABRZEŹNIA zorganizowało wycieczkę do Orientarium w Łodzi. Był to czas niezwykle interesująco spędzony: w trakcie wycieczki odbyliśmy podwodną podróż do świata raf koralowych, zachwyciliśmy się bogactwem kolorów podwodnego świata, a także oglądaliśmy z bliska mieszkające w Orientarium zwierzęta, przewodnik zaś opowiadał ciekawostki na ich temat. Spacerując po Orientarium i przyglądając się wymierającym gatunkom zwierząt poznaliśmy zasady zrównoważonego rozwoju, a także zastanawialiśmy się nad naszym stylem życia. Wyjazd sfinansowany został ze środków przekazanych Głowieńskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży ZABRZEŹNIA przez Gminę Miasta Głowno.

ZAJĘCIA EDUKACYJNE W NIEBOROWIE

Uczniowie klas ósmych w dniu 5 października odbywali zajęcia edukacyjne w Nieborowie. Na początku uczniowie poznali historię pałacu w Nieborowie, następnie zaś, przy ładnej pogodzie, zjedli na trawie drugie śniadanie. Dalszy pobyt to przede wszystkim relaks, obcowanie z przyrodą, obserwacja roślin, wsłuchiwanie się w dźwięki przyrody. Uczestnicy mogli wybrać ćwiczenia w jakich chcieli wziąć udział. Uczniowie i towarzyszący im nauczyciele wzięli również udział w warsztatach edukacyjnych "Pałac pełen zagadek". Pobyt w Nieborowie zakończył się pojedynkiem na wiedzę zdobytą w tym dniu oraz ćwiczeniami integracyjnymi. Organizatorem wyjazdu zainicjowanego przez Grażynę Cieślak było Głowieńskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ZABRZEŹNIA.Wyjazd sfinansowany został ze środków przekazanych Głowieńskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci i Młodzieży ZABRZEŹNIA przez Gminę Miasta Głowno.