• 2017/2018

• W dniu 2 listopada odbyła się organizowana przez Głowieńskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ZABRZEŹNIA wycieczka do łódzkiego Planetarium EC1. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w pokazie zatytułowanym „Najbliższe podwórko”, którego tematem przewodnim była budowa Układu Słonecznego i jego miejsce w Drodze Mlecznej, a ponadto sąsiednie planety oraz centralna gwiazda naszego układu, Słońce. Zdobyta wiedza pozwoliła dzieciom rozszerzyć swoje wiadomości o podstawach fizyki i astronomii.

Z okazji Mikołajek Głowieńskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ZABRZEŹNIA zaprosiło uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie na wycieczkę do Łodzi. Dzieci w ramach zajęć organizowanych przez łódzkie Experymentarium miały okazję wcielić się w rolę młodych konstruktorów. Dzięki ćwiczeniom z Lego Mindstorms, uczniowie szybko poznali podstawy robotyki, a rezultatem ich pracy były w pełni funkcjonujące roboty. Przyswojone wiadomości z zakresu programowania i budowania robotów z pewnością okażą się pomocne w przyszłości, zwłaszcza dla miłośników przedmiotów ścisłych.

Uczniowie naszej szkoły w dniu 19 października 2017 r. uczestniczyli w kolejnej wycieczce organizowanej przez Stowarzyszenie „Senior”. Tym razem tematem wycieczki była „Teatralna Łódź” Uczestnicy wycieczki mieli możliwość zajrzeć za kulisy wielu łódzkich teatrów.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania Teatru Muzycznego i wiodła przez Teatr Powszechny, Teatr Nowy, Teatr Jaracza do Teatru Wielkiego. Uczniowie mieli okazję obserwować przygotowania dekoracji, zwiedzać magazyny pełne ciekawych rekwizytów oraz spoglądać na widownie z teatralnych scen. Wyjątkowym punktem programu wycieczki był wjazd bardzo szybką windą i podziwianie panoramy Nowego Centrum Łodzi z punktu widokowego znajdującego się na XV piętrze wieżowca. Wycieczka zakończyła się zwiedzaniem największego dworca – Łódź Fabryczna. Pobyt na tej wycieczce to dawka wielu nieznanych informacji oraz niezapomnianych wrażeń.

Najmłodsi uczniowie wybrali się na wycieczkę do Baśniowej Kawiarenki, organizowaną przez Głowieńskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ZABRZEŹNIA. Bohaterowie przedstawienia „Na wyspach Bergamutach”, opartego na wierszach Jana Brzechwy, znaleźli się na tytułowych wyspach, które pobudziły ich wyobraźnię, otwierając przed nimi świat nieograniczonej fantazji. Postacie swoim postępowaniem ukazywały wachlarz ludzkich zachowań. Niewątpliwą atrakcją była możliwość aktywnego udziału dzieci w przedstawieniu, zwłaszcza w wierszu o Tomie, który zbudował dom, a także warsztatach teatralnych. Całość ilustrowała muzyka P. Czajkowskiego, J. Straussa i W.A. Mozarta.