• 2015/2016

• AKCJA LETNIA 2015

Interesująco rozpoczęły się wakacje uczniów Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie.
          W dniu 1 lipca 2015 r. uczniowie wyruszyli autokarem do Ogrodu Zoologicznego w Łodzi.
          Celem wycieczki było wzbogacenie wiadomości na temat zwierząt żyjących w różnych rejonach świata.

Wiadomości zdobyte podczas wycieczki na trwale zapiszą się w pamięci dzieci. Wycieczka okazała się wspaniałym przeżyciem, ale również mile spędzonym czasem.
          W drodze powrotnej pomimo zmęczenia i upału dzieciom dopisywały humory, wzajemnie dzieliły się między sobą wrażeniami.

W dniu 8.07.2015 r. odbyła się wycieczka do Eksperymentarium.
          W Eksperymentarium dzieci poznały niezwykłe zjawiska fizyczne oraz niektóre zdobycze techniki.
          Brały udział w zajęciach, na których mogły przeprowadzić ciekawe doświadczenia.

Obie te wycieczki zorganizowane były przez Głowieńskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ZABRZEŹNIA, były one całkowicie bezpłatne dla dzieci. Wycieczki sfinansował Urząd Miasta - za co serdecznie dziękujemy.

Głowieńskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ZABRZEŹNIA

w roku szkolnym 2015/16 oraganizuje następujące zajęcia dla dzieci:

• pomoc w odrabianiu prac domowych ( w godzinach 14.30 - 16.30) od poniedziałku do piątku - zajęcia prowadzi pani Aleksandra Piekarska
          • zajęcia plastyczne ( w godzinach 14.00 - 15.00 ) piątek - zajęcia prowadzi pani Agnieszka Myszkowska
          • zajęcia sztuki cyrkowej ( w godzinach 14.00 - 15.00) środa, klasy I - III - zajęcia prowadzi pan Mirosław Zgierski

W związku z dużym zainteresowaniem dzieci zajęciami plastycznymi organizowanymi przez Głowieńskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ZABRZEŹNIA prowadzonymi przez p. Agnieszkę Myszkowską w piątki ( grupa 30 osobowa) Zarząd Stowarzyszenia podjął decyzję o utworzeniu jeszcze jednej grupy w piątek, w godzinach 13.00 - 13.45. Zwracamy się do rodziców z prośbą o wsparcie finansowe tych zajęć. Podajemy numer konta:

B.S.32  878700000000 1065 2000 0001 Bank Spółdzielczy w Głownie z dopiskiem na przelewie "darowizna dla Stowarzyszenia".

Głowieńskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży "ZABRZEŹNIA" współpracuje ze Stowarzyszeniem "Senior", dzięki czemu nasi uczniowie mogli uczestniczyć w międzypokoleniowej wycieczce w dniu 15. 10. 2015 r., która wiodła "Szlakiem pałaców łódzkich fabrykantów".

W programie zwiedzanie: willi Reinholda i Józefa Richterów, Katedry łódzkiej, pałaców Herbsta i Poznańskiego oraz Białej Fabryki.

Nasze Stowarzyszenie zaprosiło 1 grudnia 2015 r. pierwszoklasistów do Baśniowej Kawiarenki na spektakl ,,Żabi cesarz”. W spektaklu dzieci miały okazję poznać chińską kulturę, orientalną muzykę, podziwiać jedwabne kostiumy i obejrzeć niezwykły teatr cieni, a także uczestniczyć w warsztatach teatralnych. Spektakl uczył, że warto być odważnym i walczyć o swoje SZCZĘŚCIE.

W dniu 7 czerwca nasze Stowarzyszenie zorganizowało wycieczkę dla najmłodszych do Białej Fabryki. Dzieci, zainspirowane zwiedzaniem muzeum, uczestniczyły w warsztatach projektowania strojów dla pluszaków. Podczas wycieczki przybliżono dzieciom funkcje ubioru, takie jak ozdobna, ochronna, identyfikacyjna oraz poznały one podstawowe zawody takie jak krawiec, modystka, szewc, kreator mody, projektant. Następnie, w muzeum interaktywnym zapoznały się z procesem powstawania tkanin. Była to bardzo pouczająca wycieczka.

8 czerwca odbyła się długo planowana wycieczka do Planetarium EC1 w Łodzi. Dzieci odbyły podróż do 4 księżyców Jowisza, pierścieni Saturna oraz niezwykłych struktur innych galaktyk. Przybliżono nam historię odkryć wielkich astronomów i fizyków: Galileusza, Huygensa, Newtona.

30 maja odbyła się interesująca wycieczka do ZOO w Łodzi. Uczestniczyliśmy w niezwykle ciekawych zajęciach "Zwierzęta wokół nas". Wspólnie zwiedzaliśmy ZOO, a przewodnik interesująco opowiadał. Największym powodzeniem cieszyły się urocze pingwiny, dzieci nie mogły się nimi nacieszyć. Wycieczka zakończyła się w mini-ZOO.