• 2016/2017

•             Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej przez Stowarzyszenie „Senior” w dniu 18 października 2016 r. Tematem przewodnim wycieczki była Filmowa Łódź. W programie seans w Planetarium, spacer Aleją Gwiazd oraz wizyta w Państwowej Wyższej Szkole Filmowej. Podczas zwiedzania z przewodnikiem uczniowie mogli obejrzeć zajęcia prowadzone ze studentami, poczuć atmosferę legendarnej Filmówki, a na koniec na słynnych schodach po których biegało wiele pokoleń artystów uczniowie zrobili sobie wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Ostatnim punktem wycieczki była mało znana atrakcja Łodzi Muzeum Kanału „Dętka”, dawny zbiornik na wodę. Wycieczka dostarczyła uczniom wielu niezapomnianych wrażeń.

Stowarzyszenie zaprosiło najmłodsze dzieci uczęszczające do Szkoły Podstawowej nr 3 na Mikołajkowy wyjazd do Baśniowej Kawiarenki. Uczniowie obejrzeli spektakl „Biała foka”, opowieść o trudnym dorastaniu i poznawaniu własnych możliwości. Spektakl czaruje nas muzyką, piosenkami i dużą dozą pozytywnej energii. Po spektaklu atrakcja w postaci warsztatów teatralnych.