• Wycieczka do Płocka

• Głowieńskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ZABRZEŹNIA zorganizowało uczniom klasy IV wycieczkę do ZOO w Płocku w dniu 6 października  2021 roku .

Wspólnie spędzony czas sprzyjał wzajemnej integracji
            w sympatycznej i miłej atmosferze. Dzieci mogły zobaczyć wiele różnych gatunków zwierząt. Największym zainteresowaniem cieszyły się słonie, zebry, żyrafy, rekiny
            i ryby. Wyjazd sfinansowany został ze środków przekazanych Głowieńskiemu Stowarzyszeniu na Rzecz Dzieci
            i Młodzieży ZABRZEŹNIA przez Gminę Miasta Głowno.

Oferta zajęć w ramach pracy stowarzyszenia

W roku 2021, który niedługo przejdzie do historii, wszechobecny COVID 19 pokrzyżował naszą pracę
            w Stowarzyszeniu, najpierw wiosenna przerwa w czasie której dzieci były odizolowane od normalnego świata.
            Po wakacjach, kiedy wydawało się, że wszystko wraca
            do normy, dzieci wróciły  do szkoły i  rozpoczęły się zajęcia organizowane przez Stowarzyszenie, nie wszystko okazało się proste.W m-cu listopadzie znów nie można było prowadzić zajęć, gdyż wykryte przypadki zachorowań na COVID spowodowały, że Szkoła została zamknięta na 2 tygodnie.
            W dniu 6 grudnia 2021 wróciliśmy znów do zajęć, ale okazało się, że od 20 grudnia wszystkie szkoły w Polsce zamknięto aż do 9 stycznia 2022r. Bardzo trudny rok za nami, mamy jednak nadzieję, że rok 2022 będzie bardziej łaskawy.
            W 2021roku Stowarzyszenie prowadziło następujące zajęcia:
            - pomoc w nauce,

- zajęcia terapii pedagogicznej,

- zajęcia plastyczne,

- zajęcia ruchowe,gry i zabawy,

- warsztaty cyrkowe,

- zajęcia wyrównawcze z matematyki,

Tak szerokiego wachlarzu zajęć nie byłoby, gdyby nie wsparcie w postaci  dotacji otrzymywanych z Gminy Miasta Głowno, dzięki dotacjom możemy zrealizować
            z dziećmi wiele pomysłów. Istotnym wsparciem jest również odpis 1%, który otrzymujemy od naszych sympatyków.

Koło plastyczne prowadzi pani Agnieszka Myszkowska.
            Oto podopieczni i efekty ich pracy: