• 83. rocznica wybuchu II wojny światowej

• 1 września 1939 r. wojska niemieckie, napadając na Polskę, rozpoczęły największy konflikt zbrojny w historii ludzkości. O godzinie 4.45 niemiecki pancernik szkolny „Schleswig-Holstein” zaczął ostrzał Westerplatte, Wojskowej Składnicy Tranzytowej na terenie Wolnego Miasta Gdańska, bronionej przez załogę (około 200 żołnierzy) pod dowództwem mjr. Henryka Sucharskiego i kpt. Franciszka Dąbrowskiego. Przez 7 dni bohatersko odpierała ona powtarzające się ataki niemieckie z morza, ziemi i powietrza, stając się symbolem polskiego oporu.

Trwająca 6 lat II wojna światowa pochłonęła ponad 60 mln ofiar, wśród nich ponad 6 mln Polaków.

W tym dniu oddajemy hołd wszystkim żołnierzom i cywilom, którzy oddali swoje życie w bohaterskiej walce za ojczyznę.

Nasza szkoła uczestniczyła w uroczystości miejskiej zorganizowanej przez Urząd Miasta Głowno. Po mszy świętej  w kościele św. Maksymiliana, uczniowie  przeszli ulicami miasta niosąc sztandar szkoły. Główne uroczystości odbyły się w Parku im. Armii Krajowej, gdzie delegacje złożyły wieńce pod Pomnikiem Bojowników poległych w latach 1939-1945. Uroczyście przemówił burmistrz miasta p. Grzegorz Janeczek, który podkreślił bohaterstwo polskich obrońców z września 1939 roku.

Zdjęcia z uroczystości wykonał p. Szymon Kowalczyk.

• Witamy w nowym roku szkolnym 2022/2023

• Drodzy Uczniowie, Rodzice, Nauczyciele, Pracownicy.

Po wakacyjnej przerwie z radością wracamy do szkoły, gdzie czekają na nas nowe wyzwania i obowiązki. Rozpoczynamy nowy rok szkolny i z tej okazji pragnę złożyć życzenia całej społeczności szkolnej.

Uczniowie życzę Wam wiary w siebie i swoje możliwości, wielu sukcesów, wspaniałych przyjaźni i realizacji zamierzonych celów.

Rodzicom życzę wielu powodów do dumy i radości z osiągnięć ich dzieci.

Nauczycielom i Pracownikom szkoły życzę dużo siły, zapału do pracy i optymizmu. Bądźcie otwarci, empatyczni i wspierający.

Życzę wszystkim, aby rozpoczynający się rok szkolny był bezpieczny i spokojny, aby stał się źródłem pozytywnych przeżyć, sukcesów, uśmiechu i radości.

Anna Zielińska

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie

• ROZPOCZĘCIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO 2022/2023

• Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2022/2023 dla wszystkich klas odbędzie się 1 września 2022.

• Klasy I-IV  godz. 11.00.
            • Klasy V-VIII godz. 9.00.

O godzinie 10.00 w Parafii św. Maksymiliana dla uczniów i nauczycieli odbędzie się msza święta  z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

• Podręczniki w roku szkolnym 2022/2023

• Zapraszamy do zapoznania się z wykazem podręczników, które należy zakupić na nowy rok szkolny.

Wykaz podręczników do religii oraz do języka rosyjskiego na rok szkolny 2022/2023. Poniższe pozycje zakupują rodzice uczniów samodzielnie.

Wykaz podręczników do nauczania religii (Wydawnictwo Jedność)

Klasa 1 - "Poznaję Boży świat"
            Autorzy ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek (zakupić zeszyt do religii 32 kart.)

Klasa 2 - "Odkrywam królestwo Boże"
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak  (zakupić zeszyt do religii 32 kart.)

Klasa 3 - „Poznaję Jezusa”
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak  (zakupić zeszyt do religii 32 kart.)

Klasa 4 - ,,Miejsca pełne BOGActw”
            autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

Klasa 5 - "Szczęśliwi, którzy szukają prawdy"
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

Klasa 6 - "Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno"
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

Klasa 7 - „Szczęśliwi, którzy czynią dobro”
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak (zakupić zeszyt do religii 60 kart.)

Klasa 8 - ,,Błogosławieni, którzy ufają Jezusowi”
            ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska  (zakupić zeszyt do religii 60 kart.)

Wykaz podręczników do nauczania języka rosyjskiego (Wydawnictwo. WSiP)

Klasa 5 - Stupieni 1 (podręcznik do klasy 4)
            A. Żelezik, B. Gawęcka-Ajchel

Klasa 6 - Stupieni 2 (podręcznik do klasy 5)
            A. Żelezik, B. Gawęcka-Ajchel

Pozostałe podręczniki do klas I - VIII uczniowie otrzymają we wrześniu w szkole.

• Darmowy webinar dla rodziców.

• Jak chronić dziecko przed hejtem i innymi zagrożeniami w sieci?

Link do zapisu

Drodzy Rodzice,

specjalnie dla Was Giganci Programowania organizują bezpłatny webinar: Jak chronić dziecko przed hejtem i innymi zagrożeniami w sieci? Webinar organizowany razem z Kocham to Dbam, czyli ogólnopolskim programem bezpieczeństwa.

Zapraszamy wszystkich rodziców zainteresowanych tematyką już 18 sierpnia o 17:30. Wystarczy zapisać się poprzez link do zapisu.
            Link do webinaru będzie przesłany w dniu webinaru do osób zapisanych.