• Bierzemy udział w Ogólnopolskim Programie Edukacyjnym "Twoje dane - Twoja sprawa"

• To już XIII edycja programu.

Nasza szkoła  po raz kolejny przystąpiła do  Ogólnopolskiego Programu  Edukacyjnego „Twoje dane – Twoja sprawa”. Tym razem to już XIII edycja programu. Program od lat stanowi inspirację dla nauczycieli, uczniów i rodziców, którzy biorąc w nim udział, pokazują, w jaki sposób od najmłodszych lat można uczyć dzieci zasad ochrony danych osobowych, przekazując trudne treści podczas zajęć lekcyjnych, pozalekcyjnych oraz innych wydarzeń tematycznych. Organizatorem Programu jest Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych.

Szkolnym koordynatorem projektu jest p. Anna Janik

• Łódzkie Targi Aktywności

• 25 września 2022

Ponad 60 klubów i stowarzyszeń sportowych zaprezentuje swoją ofertę podczas pierwszych Łódzkich Targów Aktywności. Wydarzenie odbędzie się w niedzielę, 25 września w godzinach 12-17 w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ulicy ks. Ignacego Skorupki 21. Wstęp na targi jest bezpłatny.

• Akcja szkolna "Zdrowe, drugie śniadanie"

• Jedz owoce, jedz warzywa, a będziesz w energii pływał. Jedz warzywa będziesz zdrów, jedz warzywa będziesz rósł.

W dniu 19 września 2022r., w naszej szkole uczniowie oraz ich wychowawcy mogli zjeść wspólnie zdrowe, drugie śniadanie, które było zaplanowane i przygotowane wraz z rodzicami.Takie śniadanie było dobrą okazją, by przypomnieć sobie, jak ważną rolę w zdrowym stylu życia odgrywa regularne spożywanie posiłkó, zwłaszcza na początku dnia. Poza tym, uczniowie oraz wychowawcy mogli cieszyć się ostatnimi dniami lata. Wydarzenie wpisuje się w działania, które nasza szkoła podejmuje w ramach Szkoły Promującej Zdrowie. Szkolnym koordynatorem tej akcji jest pedagog szkoły p. Grażyna Cieślak.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA - POLSKA 2022

• „Wpatrz się głęboko, głęboko w przyrodę, a wtedy wszystko lepiej zrozumiesz.” Albert Einstein

Pierwsza Akcja Sprzątania Świata w Polsce odbyła się w 1994 r. Od tamtej pory co roku we wrześniu odbywa się finał akcji, której krajowym koordynatorem jest Fundacja Nasza Ziemia.

Data Sprzątania Świata została wyznaczona na koniec września, z uwagi na ogromny wzrost liczby odpadów w przestrzeni publicznej po okresie wakacyjnym.

Tegoroczne hasło tegorocznej kampanii „Wszystkie śmieci są nasze” ma zachęcać wszystkich do czynnego udziału w sprzątaniu naszej planety promując przesłanie aby nie śmiecić oraz segregować odpady.

• ŚWIAT ŻEGNA KRÓLOWĄ ELŻBIETĘ II

• Społeczność Szkoły Podstawowej nr 3 w Głownie z wielkim żalem żegna Królową Elżbietę II.

Elżbieta II zmarła 08 września 2022r.,w wieku 96 lat w szkockim Balmoral. Królowa Elżbieta objęła tron w 1952 roku po śmierci swojego ojca Króla Jerzego VI. W tym roku Jej Wysokość obchodziła Platynowy Jubileusz, czyli 70 rocznicę panowania na tronie Wielkiej Brytanii. Była najstarszym i najdłużej panującym brytyjskim monarchą w historii.

Na stronie internetowej brytyjskiej rodziny królewskiej otwarto z czwartku na piątek wirtualną księgę kondolencyjną po śmierci królowej Elżbiety II, do której można się wpisywać poprzez formularz online

Internetowa księga kondolencyjna

• Jak nie dać się nabrać na fałszywe treści w internecie?

• Fake newsy: W pierwotnym znaczeniu to teksty, zdjęcia lub/i materiały wideo zawierające nieprawdziwe informacje, przyciągające uwagę, podbijające internet i przynoszące m.in. materialne korzyści tym, którzy je tworzą i rozpowszechniają. Dziś to pojęcie definiuje wszystkie nieprawdziwe informacje funkcjonujące w telewizji, gazetach, mediach społecznościowych.Do świata fake newsów należą też nietypowe akcje reklamowe, satyra, memy, które odbiorcy uważają za obiektywne materiały.

• Powitanie nowego roku szkolnego 2022/2023

• 1 września w budynku naszej szkoły odbyło sie uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego.

Dyrektor Szkoły p. Anna Zielińska przywitała  serdecznie wszystkich uczniów, rodziców i nauczycieli, podkreślając, że ten dzień jest szczególnie wyjątkowy dla pierwszoklasistów, którzy dopiero zaczynają przygodę z nauką w naszej szkole. Powitała równiez dzieci z Ukrainy, które będą uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych w Szkole Podstawowej nr 3 w Głownie. Wszystkim uczniom życzyła sukcesów, motywacji i zapału do pracy.

Nastepnie odbył się krótki program artystyczny i uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas lekcyjnych.

Był to wyjątkowy dzień dla wszystkich i dzieci i dorosłych.

Zdjęcia z uroczystości wykonała p. Agnieszka Solińska