• I MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM TURNIEJU SZACHOWYM "MIKOŁAJKOWE POTYCZKI SZACHOWE"

• Nasi szkolni szachowi Mistrzowie Mateusz, Igor i Maks byli najlepsi. BRAWO​​​​.

13 grudnia w Centrum Rozwoju Edukacji Wojweództwa Łódzkiego w Zgierzu odbył się wojewódzki Turniej Szachowy pod patronatem Marszałka Województwa Łódzkiego. W turnieju wzięły udział szkoły: SP3 Głowno, SP1 Głowno, SP13 Zgierz, SP Ruda Bugaj, SP13 Zgierz, SP 6 Zgierz, SP Witonia, SP4 Zgierz, SP5 Zgierz, SSP TPZ Zgierz, SP Byszew. Na sukes naszych Mistrzów wpłynąły rozgrywki w szachobiegach - dyscyplinie drużynowej wraz z nauczycielem p. Szymonem Kowalczykiem oraz symulanta szachowa - mecz szachowy podczas którego amatorzy szachowi grają jednocześnie z utytułowanym Mistrzem Szachowym. Drużyna z SP3 Głowno  zdobyła najwięcej punktów i pokonała innych zawodników.

Do tego turnieju przygotowywaliśmy się już od początku roku szkolnego. Trenujemy w szkole w środowych rozgrywkach ze szkolnymi Mistrzami Szachowymi oraz codziennymi klasowymi rozgrywkami, gdzie efekty naszych starań zapisywane są w witrynie na piętrze .

SERDECZNIE GRATULUJEMY SZKOLNEJ REPREZENTACJI SZACHOWEJ

Zdjecia na stronie p. Szymon Kowalczyk

AJ

• Szkolny konkurs "Robot RODO - ukryte dane"

• Konkurs na Robota RODO został rozstrzygnięty. Komisja konkursowa w składzie: p. Anna Janik, p. Agnieszka Solińska, p. Elżbieta Koślin, p. Dorota Janeczek dokonały wyboru najatrakcyjniejszych robotów według ustalonych w regulaminie kryteriów: kreatywność, oryginalność, walory artystyczne, nazwa RODO i ukryte dane osobowe. Konstruktorzy robotów wykazali się bardzo dużą pomysłowością w realizacji swoich projektów. Przed nami zajęcia z robotyki w ramach LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI. Wykonując swojego robota już zrobiliśmy w tym kierunku pierwszy krok.

Zajęcia z robotyki będą polegały na budowaniu, konstruowaniu i programowaniu robotów. Robotyka w szkole podstawowej ułatwia przejście przez kolejne etapy edukacji, wzmaga ciekawość do otaczającego świata i bardzo angażuje uczestników.

Roboty RODO zostały ocenione w dwóch kategoriach klas: 1-3 i 4-8.

Gratulujemy zwycięzcom i wyróżnionym oraz dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w konkursie:).

ZWYCIĘZCY KLAS 1- 3                                                    ZWYCIĘZCY KLAS 4 - 8

I miejsce - Hubert 2a                                                          I miejsce Helenka 8c

II miejsce Marysia 2b                                                         II miejsce Zosia 8a

III  miejsce Adam 2b                                                          III miejsce Oliwka 8a

III miejsce Ala  2b                                                               III miejsce Agatka 6a

Wyróżnenia:                                                                       Wyróżnienia:

Natan i Szymek z 2b                                                          Szymek i Tymek 5b

AJ

• Igrzyska Młodzieży Szkolnej - mistrzostwa powiatu w szachach

• W dniu 06.12.2021r. w Szkole Podstawowej nr 8 w Zgierzu, odbyły się Mistrzostwa Powiatu Zgierskiego w szachach drużynowych. W zawodach wzięło udział sześć szkół: SP 8 Zgierz, SP 12 Zgierz, SP 1 Głowno, SP 3 Głowno, SP 2 Ozorków oraz SP 4  Aleksandrów Łódzki.

W kategorii młodzieży szkolnej szkoła zdobyła zaszczytne  III  miejsce.

Naszą placówkę reprezentowali: Igor, Maks, Zuzia, Tomek.

Gratulujemy naszej szachowej drużynie sukcesu. BRAWO.

AJ

• Ogólnopolski Konkurs Graficzny "MATRYCE WYOBRAŹNI"

• W poniedziałek, 28.11.2022r., w Miejskim Ośrodku Kultury w Głownie odbyło się podsumowanie Ogólnopolskiego Konkursu Graficznego "MATRYCE WYOBRAŹNI". Nasi uczniowie zdobyli tam wyróżnienia i 3 miejsce. W kategorii wiekowej 8-10 lat, 3 miejsce zdobył Mariusz, a wyróżnienia otrzymały: Wiktoria i Nela . W kategorii 11-13 lat wyróżnienie zdobyła Emilia. Ona  zajęła również 1 miejsce w Międzygminnym Konkursie Plastycznym "Jesień w liściach zamknięta"- organizowanym przez Dom Kultury w Niesułkowie.