• 1 listopada – Pamiętamy, wspominamy…

• Są dni pełne radości, szczęścia i uniesień. Ale są też inne - pełne zadumy i smutku. I taki jest listopadowy dzień, kiedy to przychodzimy na cmentarze, zapalamy znicze, wzdychamy, tęsknimy i... odchodzimy.

Blask palących zniczy, unoszący się nad grobami dym, kwiaty będące wyrazem pamięci serca – wszystko to pomaga godnie wspominać naszych bliskich, którzy odeszli z tego świata.

W tym wyjątkowym dniu, warto odwiedzić groby polgłych żołnierzy, którzy oddali życie za naszą Ojczyznę. Zapalmy znicz i oddajmy hołd bohaterom.

• Ślubowanie klas pierwszych

• Witamy Pierwszaków w naszej szkolnej społeczności:)

„Jesteśmy gotowi.

Teraz już ślubować z honorem możemy.

Jak być dobrym uczniem doskonale wiemy!”

W  dniu 25 października w naszej szkole odbyła się uroczystość ślubowania  klas I. W uroczystości brali udział uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawcami, dyrektor szkoły p. Anna Zielińska, nauczyciele, rodzice.

W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym uczniowie klas pierwszych ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po złożeniu ślubowania dyrekcja szkoły dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion dzieci. Pani dyrektor złożyła życzenia pierwszoklasistom. Życzyła  wielu sukcesów w nauce oraz satysfakcji z własnych osiągnięć. Od tej chwili pierwszaki stali się nowymi członkami naszej wielkiej szkolnej rodziny!

Pierwszakom życzymy wielu sukcesów w murach naszej szkoły!

Zdjęcia p. Agnieszka Solińska

• Aktywna tablica

• Program Rządowy Rozwijania Szkolnej Infrastruktury

Informujemy, iż ramach programu "Aktywna Tablica" na lata 2020-2024, służącemu rozwijaniu szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno- komunikacyjnych Szkoła Podstawowa nr 3 w Głownie otrzymała wsparcie finansowe w łącznej wysokości 27.449,04 zł, wraz z wkładem własnym organu prowadzącego w kwocie 6.862,26 złotych.

Uzyskane środki zostały przeznaczone na zakup sprzętu i pomocy dydaktycznych dla uczniów o specjalnych potrzebach edukacyjnych. Zdobycie dotacji na realizację Programu było możliwe dzięki wnioskowi złożonemu przez organ prowadzący, Gminę Miasta Głowno. Zakupione pomoce dydaktyczne posłużą do prowadzenia zajęć z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną oraz z zaburzeniami procesu uczenia się oraz komunikacji, w tym zaburzeniami przetwarzania słuchowego oraz zaburzeniami koncentracji uwagi. Pomoce i sprzęt pozwolą na wielowymiarową pracę specjalistów z uczniami o SPE, umożliwią także podniesienie atrakcyjności zajęć przy terapii długoterminowej.

Informację na stronę przygotowała p. Grażyna Cieślak

• Wybory do samorządu szkolnego rozstrzygnięte

• Opiekunowie samorządu: p. Sonia Furich, p. Joanna Potakowska, p. Tomasz Rożniata.

Przewodniczącym samorządu został Marcel z VIII a zdobywając 65 głosów. W samorządzie szkolnym będą również uczniowie, którzy zdobyli najwięcej głosów: Aleksander i Ania z VIII a, Cyprian z VIII b, Hania z IV a, Szymek z V b oraz Emilka z VII.

Wszystkim serdecznie gratulujemy i czekamy na realizację waszych pomysłów.

POWODZENIA:)

• Bierzemy udział w Europejskim Tygodniu Kodowania "Code Week 2022"

• od 19.10 2022 do 24.10.2022

EU Code Week, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to  inicjatywa promująca programowanie i umiejętności cyfrowe wśród uczestników w ciekawy i interesujący sposób. W tym roku szkolnym bierzemy udział po raz drugi w tej inicjatywie pod hasłem "Programowanie w PixBlocks". Uczniowie z klas V-VIII będą zajmowali się na zajęciach lekcyjnych programowaniem. Nasza szkoła na mapie Europy jest zaznaczona jako ta, w której uczniowie  kodują i programują.

Aplikacja PixBlocks umożliwia edukację programistyczną osobie w każdym wieku. To narzędzie do nauki programowania blokowego oraz tekstowego Python. Aplikacja została stworzona przez specjalistów z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

PixBlocks to przyswajanie wiedzy oraz rozwijanie umiejętności praktycznych poprzez zabawę – platforma wspiera kreatywność poprzez możliwość np. tworzenia autorskich prac. Narzędzie dostosowane jest do każdego poziomu zaawansowania informatycznego.

• Życzenia z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• „Nauczycielem jest ten, kto z trudnych rzeczy potrafi uczynić łatwe."(R.W.Emerson)

Słowo miłość - za Wasze troski,

Słowo wdzięczność - za Wasz trud.

Dar to skromny, dar uczniowski, wyśpiewany z serc jak z nut.

Dziękujemy za wszystkie starania,

które wkładacie w nasze wychowanie i edukację.

Wierzymy, że Wasz wysiłek

uczyni z nas ludzi mądrych i szlachetnych.

Dziękujemy Dyrekcjom, Nauczycielom

oraz Pracownikom Administracji i Obsługi

Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Głownie,

za codzienne, niezwykle trudne i mozolne

budowanie naszych małych, ludzkich wnętrz.

Społeczność Uczniowska

• Edukacja w Nieborowie

• W dniu 5 października zajęcia edukacyjne dla klas ósmych odbyły się w Nieborowie. Pierwsza część zajęć obejmowała poznanie rysu historycznego pałacu w Nieborowie, następnie, przy sprzyjających warunkach pogodowych, uczniowie zjedli drugie śniadanie na trawie. Dalszy pobyt to przede wszystkim relaks, obcowanie z przyrodą, obserwacja roślin, wsłuchiwanie się w dźwięki przyrody. Uczniowie mieli do wyboru ćwiczenia w jakich mogli uczestniczyć: opisywanie lub rysowanie piękna otaczającej przyrody lub zagłębianie się w ulubioną książkę. W dalszej kolejności, uczniowie i towarzyszący im nauczyciele wzięli udział w warsztatach edukacyjnych "Pałac pełen zagadek". Pobyt w Nieborowie zakończył się pojedynkiem na wiedzę zdobytą w tym dniu oraz ćwiczeniami integracyjnymi. Organizatorem wyjazdu zainicjowanego przez p. Grażynę Cieślak było Głowieńskie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży ZABRZEŹNIA.​​​​