• Łódzka Baza Edukacyjna - informacje dla uczniów i rodziców klas VIII

          • List Wiceprezydenta Miasta Łodzi p. Małgorzaty Moskwy - Wodnickiej na temat Łódzkiej Bazy Edukacyjnej.

            LINK DO STRONY Łódzka Baza Edukacyjna

            Łódzka Baza Edukacyjna to prawdziwa skarbnica wiedzy o szkołach ponadpodstawowych. Dzięki nowemu, miejskiemu programowi uczniowie mogą szybko sprawdzić, która szkoła ponadpodstawowa będzie najlepiej odpowiadać ich potrzebom. Jednym z ważnych elementów Łódzkiej Bazy Edukacyjnej są cykliczne targi rejonowe, które pozwolą uczniom i ich rodzicom zapoznać się z bogatą ofertą szkół.

            Podczas targów uczniowie będą mogli porozmawiać z przedstawicielami interesujących ich placówek, sprawdzić, jakie są profile klas, co szkoły proponują w ramach zajęć pozalekcyjnych i jakie mają wymagania od kandydatów. Dodatkowo specjaliści udzielą wsparcia osobom niezdecydowanym. Profesjonalni doradcy odpowiedzą na wszystkie pytania dotyczące rekrutacji i pomogą zaplanować przyszłość.

            Pamiętajcie, że nabór do liceów, techników i szkół branżowych na rok szkolny 2024/25 rusza w poniedziałek 22 kwietnia 2024.

            AJ

          • Zaświadczenie DBI 2024

          • W tym roku szkolnym po raz kolejny włączyliśmy się w obchody Dnia Bezpiecznego Internetu 2024. Uczniowie wykonali okolicznościowe plakaty promujące bezpieczne korzystanie z Internetu oraz ostrzegające przed niebezpieczeństwami w sieci. W tym roku hasłem przewodnim było "Działajmy razem". Odbyły sie również lekcje tematyczne z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych Sieciaki -Poznaj bezpieczny Internet.

            Podczas tegorocznych obchodów DBI zwracaliśmy uwagę na rolę każdego użytkownika Internetu w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online. Każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta. Podczas obchodów DBI chcieliśmy szczególnie podkreślić potencjał Internetu, który możemy wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również rozwijaniu własnych zainteresowań.

            AJ

          • REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

          • 10:00 - klasy 5-8 

            11:30 - klasy 1-4 

            "Świat może być niekiedy groźnym żywiołem (...) ale człowiek żyjący wiarą i nadzieją ma w sobie siłę ducha aby stawić czoło zagrożeniom tego świata". Jan Paweł II​​​​​​.​​​

            Rekolekcje dla uczniów z SP 3 odbędą się w Parafii św. Maksymiliana w Głownie od 26-28 lutego 2024r., (poniedziałek, wtorek, środa).

            Uczniowie do kościoła idą pod opieką nauczyciela.

            AJ

          • 23 luty Ogólnopolski Dzień Walki z Depresją

          • Depresja to choroba objawiająca się obniżeniem nastroju (apatią, przewlekłym poczuciem smutku, rozdrażnienia czy pustki) i/lub niemożnością cieszenia się życiem i sprawami, które wcześniej były źródłem przyjemności (to tzw. anhedonia).

            AJ

          • I Szkolny Festiwal Piosenki Miłosnej w Języku Angielskim

          • 19 lutego 2024 r. w naszej szkole odbył się I Szkolny Festiwal Piosenki Miłosnej w Języku Angielskim  pt. „Love”. Konkurs zorganizowały p. Monika Łyp- Zgierska i p. Katarzyna Kaźmierczak Celem konkursu było propagowanie nauki języków obcych poprzez muzykę i teksty anglojęzyczne, promowanie aktywności twórczej młodzieży oraz kształtowanie wrażliwości muzycznej. Wszyscy uczestnicy konkursu zachwycili publiczność odwagą oraz umiejętnościami wokalno-językowymi. Artyści nie tylko występowali solo, ale również w grupach. Publiczność bardzo żywiołowo reagowała na występy i świetnie się bawiła.

            1 miejsce Kacper 7a

            2 miejsce Zuzia  7b

            3 miejsce Wojtek 7a

            wyróżnienia:

            Zosia i Hania 5a

            Zespół uczniów z IVa

            Wszystkim uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i trud włożony w przygotowanie do konkursu, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów! 

            AJ

          • 14 lutego Walentynki

          • W tym dniu zakładamy strój czerwony lub różowy.

            Poczta walentynkowa w naszej bibliotece.

            Zwyczaje i tradycje walentynkowe

            • W USA prezentami bdarowuje się wszystkie osoby, które darzy się sympatią. Może to być kolega, koleżanka, przyjaciel, nauczyciel czy babcia. Najpopularniejszym prezentem są bombonierki w kształcie serca lub czerwone róże. 
            • W Wielkiej Brytanii dzieci przebierały się za dorosłych i chodziły do sąsiednich domów, śpiewając piosenki o miłości. Ich głównym motywem było hasło „Dzień dobry, Walenty”.
            • W Japonii  upominki wręcza się nie tylko ukochanym, ale również znajomym. W Walentynki obdarowują jedynie kobiety, a głównym prezentem są czekoladki.
            • We Francji Święto Zakochanych jest świętem narodowym i jest bardzo hucznie obchodzone. Zamiast czekoladek wysyła się bukiety kwiatów wraz z zaproszeniem do teatru.
            • W Czechach święto to obchodzi się dwa razy w roku. Wtedy największe tłumy zakochanych możemy znaleźć na Moście Karola w Pradze. Wieszają oni kłódki, będące symbolem ich miłości.
            • W Danii popularnym zwyczajem  jest wysyłanie gaekkebrev – zabawnego listu, pisanego samodzielnie przez panów, często rymem, lecz bez podpisu. Dziewczyna, która odgadnie imię autora zostanie obdarowana dodatkowymi słodkościami na Wielkanoc.
            • W Chinach osoby, które poszukują miłości, idą 14 lutego do świątyni, by prosić figurkę swata o poznanie wyjątkowego człowieka.

            Ciekawostki

            • W Anglii zachowały się dwie najstarsze Walentynki. Jedna z nich to miłosny poemat napisany w 1415 roku przez księcia Orleanu, Karola. Książę był wtedy więźniem londyńskiej Tower i napisał wiersz do żony. Obecnie poemat ten jest częścią zbioru rękopisów Biblioteki Brytyjskiej.
            • Kartki walentynkowe zaczęto produkować w 1848 roku w USA. Firmę założyła kobieta – Esther Howland.
            • Najdroższa kartka walentynkowa była wykonana ze złota. Zdobiło ją serce z diamentów, szafirów i brylantów. Był to walentynkowy prezent dla śpiewaczki operowej Marii Callas.

            AJ

          • Dzień Bezpicznego Internetu

          • Dzień Bezpiecznego Internetu to największa doroczna akcja na rzecz bezpieczeństwa dzieci w Internecie. W tym roku DBI wypada 6 lutego, ale obchody w naszej szkole odbędą się po feriach. Uczniowie na lekcjach informatyki poznają i pogłębią wiedzę dotyczącą bezpieczeństwa młodych internautówNasza szkoła, jak co roku, zarejestrowała swoją inicjatywę na stronie DBI.pl i przeprowadza w szkole akcje. Jedną z nich jest przygotowanie innowacyjnej i kreatywnej pracy plastycznej wykonanej odręcznie na kartonie lub techniką cyfrową, związanej z bezpieczeństwem dzieci i młodzieży w Internecie. Będą to LAPBOOKI.

            Co to jest lapbook? Lapbook jest czymś w rodzaju teczki tematycznej, w której możemy umieścić wiadomości na dany temat. Teczka pełni funkcję interaktywnej przestrzeni na rysunki, opowiadania, wykresy, słówka, terminy czy zdjęcia lub inne według uznania autora.

            AJ

          • Klasa 5a poznała robota edukacyjnego PHOTONA

          • Robot Photon Edu został opracowany w taki sposób, aby stymulować rozwój dzieci w najbardziej odpowiedni sposób. Wykorzystanie Photona umożliwia tworzenie sytuacji edukacyjnych, które systematycznie wspierają mechanizmy uczenia się, jednocześnie wyzwalając radość i rozbudzając ciekawość poznawczą. Edukacyjny Robot Photon jest innowacyjną pomocą edukacyjną, która wspiera naukę kodowania i programowania na każdym etapie edukacyjnym i realizuje założenia podstawy programowej. Uczniowie z klasy 5a pracowali na zajęciach z robotami Photon sterujac nimi poprzez oprogramowanie na tabletach. Zmieniali kolory, dźwięki, pokonywali przeszkody i zgłębiali sposoby poruszania. Robotyka pozwala uczniom rozwijać w sposób naturalny algorytmikę poprzez realizację zadań czyli składnię kodu programowania.

            AJ