• Śniadanie na trawie

• Jak przystało na Szkołę Promującą Zdrowie w dniu 18 września uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami zjedli zdrowe drugie śniadanie na trawie. Śniadanie poprzedziły przygotowania, które polegały na opracowaniu wspólnie z rodzicami  zdrowego menu. Nasze śniadanie stało się pretekstem, by porozmawiać o zdrowym stylu życia oraz o tym, jak ważne jest spożywanie drugiego śniadania.

p. Grażyna Cieślak

• Spotkanie profilaktyczne z twórcą projektu "RapPedagogia"

• W dniu 14 września br. w Szkole Podstawowej nr 3 w Głownie odbyło się spotkanie profilaktyczne z P. Dobromirem Makowskim, pedagogiem, twórcą projektu "RapPedagogia", autorem książek i raperem, które stanowiło alternatywę wobec tradycyjnych spotkań profilaktycznych dotyczących ryzykownych zachowań młodzieży.

P. Dobromir Makowski przedstawił swoją drogę życia i wybory, jakich dokonywał, zachęcał także do abstynencji, czytania książek i szacunku dla rodziców oraz nauczycieli. Mówił o czyhających na młodzież różnych pokusach i niebezpieczeństwach, uczył zachowań asertywnych i zachęcał do wzajemnej pomocy.

Dziękujemy Panu Burmistrzowi Grzegorzowi Janeczkowi i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych za organizację tak cennego i wyjątkowego spotkania.

p. Grażyna Cieślak

• Międzynarodowy Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki to coraz bardziej popularne święto kreatywności, odwagi i zabawy, które obchodzone jest 15 września w wielu szkołach.

Wszystko zaczęło się od autora Petera H. Reynoldsa, który napisał książkę „The Dot” – „Kropka”. Poświęcił ją swojemu nauczycielowi matematyki z siódmej klasy, panu Matsonowi, ponieważ bardzo wiele mu zawdzięczał. Książka „Kropka” przedstawia historię małej nieśmiałej dziewczynki o imieniu Vashti, która nie wierzy w swoje możliwości. Kiedy Vashti na lekcji plastyki nie ma pomysłu na rysunek, nauczycielka cierpliwie czeka i mówi: „Postaw tu kropkę, i zobaczymy, co się stanie…” Autor książki Peter H. Reynolds stworzył bardzo budującą opowieść o kropce, która zmieniła świat małej Vashti, o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie, a także pomogła uwierzyć w siebie innym. A kropka jest od tej pory symbolem talentu, pasji, rozwiniętych skrzydeł…

• Pomoc psychologiczna - infolinie

**********************************************************************************************

Dzieci, młodzież, rodzice, a także nauczyciele mogą skorzystać z bezpłatnego, specjalistycznego i kompleksowego wsparcia, dzwoniąc pod poniższe numery całodobowych infolinii:

116 111 - Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży fundacji "Dajemy Dzieciom Siłę".

800 100 100 - Telefon zaufania dla rodziców i nauczycieli w sprawie bezpieczeństwa dzieci.

800 12 12 12 - Dziecięcy telefon zaufania Rzecznika Praw Dziecka.

800 12 00 02 - Ogólnopolskie Pogotowie dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia".

800 70 22 22 - Całodobowa linia wsparcia dla osób w kryzysie psychicznym fundacji "ITAKA".

800 199 990 - Ogólnopolski Telefon Zaufania - Uzależnienia (czynny w godzinach 16.00-21.00).

• Narodowe Czytanie na pl. Wolności w Głownie

• "Kto czyta książki, żyje podwójnie".Umberto Eco

W sobotę 9 września 2023 r., na Placu Wolności w Głownie, odbyło się uroczyste, Narodowe Czytanie zorganizowane przez Miejską Bibliotekę Publiczną.

Lekturą tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji promującej piękno polskiej literatury narodowej była powieść „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Miejska Biblioteka Publiczna w Głownie po raz kolejny włączyła się do tej akcji, zapraszając na Plac Wolności, wszystkich chętnych do wspólnego czytania tego wspaniałego dzieła.

W Narodowym Czytaniu udział wzięli: burmistrz Głowna p.Grzegorz Janeczek, który zainicjował wspólne czytanie, p. Magdalena Sadowska, wiceprzewodnicząca Komisji Oświaty, Zdrowia, Kultury i Sportu Rady Miejskiej w Głownie, dyrektorzy, nauczyciele i uczniowie ze szkół w Głownie. Naszą szkołę reprezentowała p. Barbara Matyjasik - nauczycielka języka polskiego. Uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy.

"Książka jest największym dobrem człowieka. Rozszerza świadomość ludzką, stwarza sojusz człowieka z człowiekiem, łączy, budzi, niepokoi, przetwarza, rzeźbi rysy swej epoki i wyprzedza ją. Znikome życie ludzkie rozszerza po granice wieczności, przezwycięża mijanie". Emil Zegadłowicz

• Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024 w SP3

• 4 września 2023 roku odbyło się uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024. Po odśpiewaniu hymnu narodowego, uczniów  przywitała Dyrektor  Szkoły Pani  Anna Zielińska. Uczniowie i rodzice usłyszeli wiele ciepłych słów wsparcia oraz życzenia udanego roku szkolnego 2023/2024. Następnie uczniowie spotkali się z wychowawcami w klasach.