• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2023/2024 dla wszystkich klas odbędzie się

4 września 2023 roku w szkole według poniższego porządku:

9.30 - klasy V - VIII

10.30 - klasy I - IV

O godzinie 8.30 w Kościele św. Maksymiliana Kolbego odbędzie się msza święta
            z okazji rozpoczęcia nowego roku szkolnego.

• Podręczniki w roku szkolnym 2023/2024

• Zapraszamy do zapoznania się z wykazem podręczników, które należy zakupić na nowy rok szkolny.

Wykaz podręczników do religii oraz do języka niemieckiego i języka rosyjskiego na rok szkolny 2023/2024. Poniższe pozycje zakupują rodzice uczniów samodzielnie.

Podręczniki do nauczania religii (Wydawnictwo Jedność)

Klasa 1 - "Poznaję Boży świat"
            Autorzy ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek (zakupić zeszyt do religii 32 kart)

Klasa 2 - "Odkrywam królestwo Boże"
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak  (zakupić zeszyt do religii 32 kart)

Klasa 3 - „Jezus jest z nami”
            D. Kurpiński, J. Snopek, ks. J. Czerkawski  (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

Klasa 4 - ,,Odkrywam życie Jezusa”
            autorzy: ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, B. Nosek (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

Klasa 5 - "Szczęśliwi, którzy szukają prawdy"
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

Klasa 6 - "Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno"
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

Klasa 7 - „Szczęśliwi, którzy czynią dobro”
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

Klasa 8 - ,,Szczęśliwi, którzy zdobywają świat”
            ks. K. Mielnicki, E. Kondrak, E. Parszewska (podręcznik + zeszyt ćwiczeń)

Podręcznik do nauczania języka niemieckiego w klasie V (Wydawnictwo Szkolne PWN)

Klasa 5 – „UND SO WEITER 1” EXTRA Marta Kozubska, Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło  (podręcznik
            do klasy 4)
            „UND SO WEITER 1” EXTRA Ewa Krawczyk, Lucyna Zastąpiło, Marta Kozubska (zeszyt ćwiczeń do klasy 4)

Podręcznik do nauczania języka rosyjskiego w klasie VI (Wydawnictwo WSiP)

Klasa 6 - Stupieni 2 (podręcznik do klasy 5)
            A. Żelezik, B. Gawęcka-Ajchel

Pozostałe podręczniki do klas I - VIII uczniowie otrzymają we wrześniu w szkole.

• Ogólnopolskie, bezpłatne warsztaty online z programowania Koduj z Gigantami "W krainie przyszłości" od 26 sierpnia do 1 października

• Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły - entuzjastów nowych technologii oraz tych, którzy dopiero chcą rozpocząć przygodę z programowaniem.

Aby wziąć udział w zajęciach, wystarczy indywidualnie zarejestrować się na stronie: www.kodujzgigantami.pl

“Koduj z Gigantami: W krainie Przyszłości” to już 13. edycja największych ogólnopolskich warsztatów z programowania dla dzieci i młodzieży, w których udział można wziąć całkowicie za darmo! Tym razem motywem przewodnim będzie Sztuczna Inteligencja! Zapraszamy wszystkich chętnych w wieku od 7 do 18 lat do Krainy AI, gdzie będziemy uczyć programować sztuczną inteligencję i nie tylko! Zajęcia odbywają się stacjonarnie w blisko 100 polskich miastach, a także w formie online. Akcja potrwa od 26 sierpnia do 1 października 2023 roku.

• 79. rocznica Powstania Warszawskiego

• 1 sierpnia 1944 roku o godz. 17.00  wybuchło Powstanie Warszawskie.

„Miłość istnieje zawsze” to hasło tegorocznych obchodów rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.

Jak co roku, w całym kraju, także w naszym mieście dla ludności miasta Głowna, o godz. 17.00 usłyszymy dźwięk syren, upamiętniających Powstańców i ludność cywilną Warszawy - bohatersko walczących 63 dni z niemieckim okupantem.

O godz. 16.50, tuż przed "Godziną W" w Parku Armii Krajowej odbędzie się  mini-koncert w wykonaniu Orkiestry Dętej OSP Głowno  "Sierpniowe śpiewanie" - Piosenki Powstańcze i Legionowe. Każdy z uczestników otrzyma mini-śpiewnik z tekstami piosenek i będzie mógł wspólnie zaśpiewać niezapomniane utwory bohatersko walczącej ludności Warszawy.

Więcej informacji na stronie Urzędu Miasta Głowno.

Zapraszamy do wirtualnego spaceru po Muzeum Powstania Warszawskiego.

Wysłuchaj Zakazane piosenki - Warszawo ma - Zofii Mrozowskiej.